Nokia Lineup (תמונות: נוקיה)

Nokia Lineup (תמונות: נוקיה)

נוקיה מוסיפה 4 מכשירים להיצע השוק הנמוך שלה

בשעה שמכשיר ה-Nokia 9 PureView גנב את אור הזרקורים, גם ארבעת המכשירים הנוספים מבית נוקיה ו-HMD Global ניסו להיכנס ולגעת בתהילה בהכרזה שנערכה במסגרת אירועי תערוכת המובייל MWC 2019 בברצלונה. הרביעייה המדוברת כוללת שלושה סמארטפונים חכמים בעלי מסך מגע ומבנה מודרני, ומכשיר מקשים נוסטלגי בשם המציע גישה לפייסבוק, גוגל וכל מה שאדם מבוגר שאינו חובב סמארטפונים צריך.

Nokia 210

הסמארטפון הראשון עליו נעבור הוא ה-Nokia 210, עם מבנה נוסטלגי הכולל מסך קטן ומקשים בחזיתו, אין לנו יותר מידי דרישות מכוח העיבוד של המכשיר או ממערך הצילום. מסכו הנמצא בחזית מגיע בגודל 2.4 אינץ', ברזולוציית QVGA, כשמתחתיו נגלים כפתורי החיוג, כפתורי הניתוק והמענה והכפתור המרכזי דרכו נעשה הניווט הראשי במכשיר.

עם ה-Nokia 210 תוכלו לגשת לאינטרנט דרך דפדפן ה-Opera Mini אשר מגיע עם המכשיר, ובמידה ואתם מעוניינים לקחת את המכשיר לקצה גבול היכולות שלו ניתן גם לגלוש בפייסבוק ולהנות ממשחקים הניתנים להורדה מהחנות. חובבי הנוסטלגיה ישמחו לשמוע כי נוקיה כוללת במכשיר גם את המשחק האהוב Snake, לצד משחקים נוספים כמו Asphalt 6, Diamond Twister 2 ועוד.

את המכשיר המוזכר מפעילה סוללה בקיבולת 1020 מיליאמפר/שעה, יחד עם 16 מגה-בייט של נפח אחסון ו-4 מגה-בייט של זיכרון עבודה. נוקיה טוענת כי הסוללה מסוגלת להחזיק עד 18 שעות של שיחה ועד 20 ימים במצב המתנה. בנוסף לכך, המכשיר שוקל 82 גרם כולל הסוללה, כולל מצלמה בחלקו האחורי ומגיע עם מבזק לד המסוגל לשמש כפנס.

אהבתם? את ה-Nokia 210 תוכלו לרכוש החל מהחודש הבא עבור 35 דולר בצבעים שחור, אדום ואפור.

Nokia 1 Plus

בקפיצה משמעותית חזרה אל 2019 המודרנית ממכשיר המקשים הקודם, נמצא את ה-Nokia 1 Plus. המכשיר מגיע עם מסך בגודל 5.45 אינץ', ברזולוציית +FWVGA, עם פאנל מסוג IPS LCD, ביחס תצוגה של 18 על 9 ובפריסה של 960 על 480 פיקסלים. שולו העליון כולל את לוגו החברה בחלקו הימני, כשלצידו נמצאת אפרכסת השמע ולידה מתגלה מצלמת הסלפי.

מתחת למכסה המנוע פועמת מערכת השבבים MT6739WW, המיוצרת על ידי מדיה-טק וכוללת ארבע ליבות הרצות בתדר מירבי של 1.5 גיגה-הרץ. על חטיבת ריבוי המשימות נמצא 1 גיגה-בייט של זיכרון עבודה מסוג LPDDR3 ו-8 גיגה-בייט של נפח אחסון הניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון בשווקים מסוימים בעולם.

את המערך מתדלקת סוללה בקיבולת 2500 מיליאמפר/שעה, הנטענת דרך מחבר מסוג Micro USB וזו אמורה להספיק ל-12.7 שעות של שיחה בדור שלישי (3G). מערכת ההפעלה הרצה מאחורי הקלעים הינה אנדרואיד 9 פאי בגרסת Android Go, כך שמערכת ההפעלה מותאמת למשאבים הגבוליים של המכשיר.

גופו של ה-Nokia 1 Plus עטוף בשכבת פוליקרבונט תלת-ממדית המעניק לו מגע ייחודי לעומת מכשירים אחרים. בנוסף לכך, בחלקו האחורי מתגלה מצלמה בודדת ברזולוציית 8 מגה פיקסל, כשמתחתיה מתיישב מבזק הלד והרמקול הראשי הממוקם גם הוא בגבו של הסמארטפון. צילומי הסלפי לא עומדים לסבול גם הם, כשהמצלמה הממוקמת בחזית מציעה רזולוציה מספקת של 5 מגה פיקסל.

את הנוקיה 1 פלוס תוכלו למצוא בצבעים שחור, אדום וכחול עבור 89 דולר בלבד.

Nokia 3.2

המכשיר השני בסדרת הסמארטפונים החדשה הינו ה-Nokia 3.2, עם היצע משודרג מבחינת מפרט ועיצוב לעומת ה-Nokia 1 Plus, אנחנו מוצאים מסך בגודל 6.26 אינץ', עם פאנל מסוג LCD, ברזולוציית +HD ועם פריסה של 1520 על 720 פיקסלים. צפיפות הפיקסלים המוצעת עם דגם זה עומדת על 269 פיקסלים לאינץ', כאשר בחלקו העליון של המסך מתיישבת מגרעת בתצורת 'טיפת מים'.

חטיבת הביצועים של ה-Nokia 3.2 כוללת את מערכת השבבים Snapdragon 429 מבית קוואלקום, המיוצרת בתהליך 12 ננו-מטר וכוללת ארבע ליבות מסוג Cortex-A53 הפועמות בתדר מירבי של 2 גיגה-הרץ. לצד מערכת השבבים ממקמת נוקיה גם 2 או 3 גיגה-בייט של זיכרון עבודה ו-16 או 32 גיגה-בייט של נפח אחסון עם תמיכה בהרחבה. אומנם, במידה ותבחרו בגרסת ה-2/16 גיגה-בייט תיאלצו להיפרד מסורק טביעות האצבע הממוקם בגב המכשיר, עקב העובדה שזה מגיע רק בגרסת ה-3/32 גיגה-בייט.

מערך הצילום הממוקם בגבו של המכשיר מצויד בחיישן 13 מגה פיקסל, במפתח צמצם של f/2.2, כשמתחתיו נמצא מבזק לד המיועד להאיר את הפריימים הנקלטים דרך החיישן המוזכר לעיל. בחזיתו של המכשיר נגלית מצלמת הסלפי, וזו מציעה רזולוציה העומדת על 5 מגה פיקסל במפתח צמצם של f/2.2 ותומכת בפתיחת המכשיר באמצעות סריקת הפנים דרך תמונה דו-ממדית שאינה נחשבת כפיתרון המאובטח ביותר כיום.

על המכשיר רצה מערכת ההפעלה אנדרואיד 9 פאי במסגרת השתתפות המכשיר בפרויקט Android One, כך שנוקיה מתכננת לשחרר לדגם זה ולשאר המכשירים המשתתפים בפרויקט עדכוני אבטחה חודשיים מהירים במיוחד. הסוללה התומכת בכל המערך מגיעה בקיבולת גדולה למדי של 4000 מיליאמפר/שעה, וזו נטענת דרך מחבר מסוג MicroUSB בהתאם למכשיר המיועד לשוק הנמוך.

את ה-Nokia 3.2 תוכלו למצוא החל מאפריל בצבעים שחור ואפור, כשמחירו יעמוד על 139 דולרים לגרסת ה-16 גיגה-בייט ו-169 דולרים עבור גרסת ה-32 גיגה-בייט.

Nokia 4.2

המכשיר הסוגר את הרביעייה הינו ה-Nokia 4.2, וזה מציע שיפור ניכר מכל הממוקמים תחתיו הן בגזרת הביצועים והן בגזרת הצילום. בחזיתו של המכשיר מככב מסך בעל מגרעת בתצורת 'טיפת מים' בגודל 5.71 אינץ', ברזולוציית +HD, עם פאנל מסוג TFT LCD ובפריסה של 1520 על 720 פיקסלים. יחס התצוגה כאן עומד על 19 על 9, כשצפיפות הפיקסלים מסתכמת ב-295 פיקסלים לאינץ'.

גזרת הביצועים של דגם זה מתפקדת בזכות מערכת השבבים Snapdragon 439, המיוצרת בתהליך 12 ננו-מטר וכוללת 8 ליבות מסוג Cortex-A53 הפועמות בתדר מירבי של 2 גיגה-הרץ. יחד עם מערכת השבבים נמצא גם רכיב זיכרון עבודה על סך 2 או 3 גיגה-בייט, כשנפח האחסון המוצע בחבילה עומד על 16 או 32 גיגה-בייט הניתנים להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון בהתאמה. קיבולת הסוללה ירדה מדגם ה-Nokia 3.2, ולעומתו, נמצאת כאן סוללה בקיבולת 3000 מיליאמפר/שעה הנטענת דרך מחבר מסוג MicroUSB.

במעבר לחלקו האחורי של המכשיר נוכל להבחין בסורק טביעות האצבע המגיע עם זוג הגרסאות של המכשיר, כשמעליו ממוקם מערך הצילום הכפול בעל מבזק לד. זוג חיישני הצילום המדוברים מגיעים ברזולוציה של 13 ו-2 מגה פיקסל, כשחיישן ה-13 מגה פיקסל תומך בפוקוס אוטומטי ומצלם דרך מפתח צמצם של f/2.2 עם גודל פיקסלים של 1.12µm. חיישן ה-2 מגה פיקסל אינו תומך בפוקוס אוטומטי, אך באמצעותו נוקיה מתירה את מצב הפורטרייט המאפשר את טשטוש הרקע.

דגם ה-Nokia 4.2 יוצע למכירה החל מחודש אפריל, כשזה יגיע בצבעים שחור וורוד עבור 169 דולרים לגרסת ה-16 גיגה-בייט ו-199 דולרים לגרסת ה-32 גיגה-בייט.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות