הישג לקאפקום: Resident Evil 2 מוכר יותר מ-4 מליון עותקים

לקאפקום, חברת המשחקים היפנית, יש סיבה להיות מרוצה. משחק האימה \ הישרדות של החברה, Resident Evil 2, נמכר כבר בארבעה מליון עותקים ברחבי העולם. המשחק הושק לפני כחודש בלבד, ב-25 בינואר, ובזמן זה הצליח למכור את כמות העותקים הנאה. המשחק זמין ל-PlayStation 4, Xbox One ולמחשבי Windows.

חובבי הנוסטלגיה ביניכם יזכרו כי Resident Evil 2 הוא למעשה רימייק של משחק באותו שם. במקור, Resident Evil 2 יצא ב-1998 עבור קונסולת ה-PlayStation לפני למעלה מעשרים שנה. הצלחתו של המשחק המחודש אינה עניין של מה בכך, במיוחד כאשר השוק רווי בחידושים בתקופה האחרונה.

נכון לעת זו Resident Evil 2 הוא המשחק שנמכר בקצב המהיר ביותר בבריטניה בשנת 2019, תוך שהוא עוקף כותרים כמו Kingdom Hearts III, Far Cry New Dawn ו-Anthem. מלבד קמפיין הפרסום של המשחק, קאפקום גם שחררה בחינם את The Ghost Survivors, סדרת תרחישים עבור המשחק, שבהם אנו יכולים לקבל טעימה מאירועים שהיו יכולים לקרות בצורה אחרת, אם ההיסטוריה היתה שונה.

עם זאת, מלבד המאמצים השיווקיים והתוכן החינמי, לטענת קאפקום גם הביקורות המצוינות למשחק אחראיות להצלחה, לפחות באופן חלקי. המשחק קיבל ציונים גבוהים מאוד בביקורות, כאשר ממוצע הציונים ב-Metacritic הוא מעל 90 עבור גרסאות הקונסולות של המשחק. הצלחתו של Resident Evil 2 מצטרפת למשחק נוסף של החברה, Resident Evil 7, שנמכר עד כה בהיקף של שישה מליון עותקים.

המשחקים הללו מצטרפים להצלחה המתמשכת של סדרת Resident Evil. עד היום נמכרו למעלה מ-90 מליון משחקים בסדרה, על גבי כל הפלטפורמות, מאז החלה את דרכה אי שם בשנת 1996. שני המשחקים נתפסים כ”חזרה למקורות” של סדרת Resident Evil, אחרי כותר בינוני שהתקבל באופן פושר בקרב הגיימרים – Resident Evil 6. נראה כי לפחות בינתיים הסדרה מצאה שוב את הייחוד שלה.

השוואת מפרטים