אוזניות Bose Sleepbuds (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אוזניות Bose Sleepbuds (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: Bose Sleepbuds – האוזניות שיעזרו לכם לישון יותר טוב בלילה

חברת Bose מוכרת בעיקר בזכות אוזניות המוזיקה שהיא מציעה בשוק ודגם ה-QC35 הכולל את טכנולוגיית סינון הרעשים האקטיבית ומסוגל לנטרל רעשי רקע ברמה מבין הגבוהות בשוק כיום. Bose פעילה גם בתחומים נוספים בתחום האודיו ומפתחת מכשירי שמיעה ואפילו רמקולים המסוגלים לנטרל רעשי רקע ברכב. אחת מההברקות האחרונות של Bose הינן אוזניות ה-SleepBuds, שאינן מיועדות להאזנה למוזיקה, אלא לעזור לנו לישון יותר טוב, תוך נטרול רעשי הסביבה.

עיצוב ונוחות שימוש

ה-SleepBuds מעוצבות כאוזניות נטולות חוטים ומדובר באוזניות קטנות ושטוחות. יש חשיבות רבה לכך שהן שטוחות, מכיוון שהן נכנסות ממש לתוך האוזניים וניתן לישון איתן גם כשהראש מונח על הכרית, עם רמת הפרעה מינימלית. מדובר באוזניות רכות, המגיעות עם 3 מתאמי סיליקון עם סנפירים, היושבים ביציבות באוזניים. חשוב למצוא את המתאם שיושב הכי טוב באוזניים כך שהאטימות היא גבוהה. ברגע שהאוזניות יושבות טוב באוזניים חלק משמעותי מהרעש בסביבה מנוטרל גם מבלי שמפעילים אותן.

ה-SleepBuds מיועדות לחסימת רעשים המגיעים מחוץ לבית כמו: שכנים, עבודות בכביש, מכוניות וגם רעשים בתוך הבית כמו תינוקות, דיבורים ונחירות (באמצעות סינון רעשים פאסיבי). סינון הרעשים עובד היטב וסינן ביתר קלות רעשים די משמעותיים של רכבים, אנשים מדברים בקול רם ועוד קולות שהגיעו ממש מתחת לחלון בבית.

דווקא את הרעשים המשמעותיים יותר בתוך הבית, בעיקר אם היו בחדר בו ישנתי, האוזניות הצליחו לחסום פחות – כדי למנוע צלילי נחירות משמעותיים או בכי רם של תינוק, למשל, היה צורך להגביר את הצלילים הנעימים הבוקעים מהאוזניות כמעט עד הסוף – מה שעשוי לדרוש הסתגלות ואף להפריע להירדם מלכתחילה.

אוזניות Bose Sleepbus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אוזניות Bose Sleepbus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

לבסוף – בוצעה בדיקה גם במהלך טיסה, כדי לבחון עד כמה טוב מנגנון סינון הרעשים. יצא לי כבר בעבר להשתמש באוזניות בעלות סינון רעשים אקטיבי ופאסיבי במהלך טיסות, וה-Sleepbuds לא מספקות את הסחורה במקרה זה. המטוס רועש, המנועים רועשים, ואוזניות השינה המרגיעות לא מסוגלות להרגיע את עוצמות הווליום הכועסות של המטוס.

במידה ובחרתם את המתאם הנכון לאוזניות, הן ישבו באופן מושלם באוזן ולא יפריעו כמעט כלל. נדרשו כשניים-שלושה לילות הסתגלות לשינה עם אוזניות באוזניים ואף שהן אינן מפריעות גם אם תשימו את הראש על הכרית, כל תזוזה במהלך זמן ההסתגלות כמעט וגרמה לי לוותר על העניין לחלוטין. לאחר זמן ההסתגלות, אוכל לומר שהשינה הייתה רציפה ודי נעימה, לא קמתי באמצע הלילה ותחושת אי הנוחות היחידה שנותרה היא לחץ קל באוזניים בבקרים, עד הוצאת האוזניות מהאוזניים – ואז הלחץ נעלם תוך כמה שניות.

התקנה ואפליקציה

השימוש ב-SleepBuds מחייב את התקנת האפליקציה Boss Sleep של החברה. זו תבצע את החיבור הראשוני, שלאחר מכן יתבצע באופן אוטומטי ברגע שמוציאים את האוזניות מהנרתיק שלהן (הנרתיק עצמו נפתח בהחלקה כלפי מעלה). האפליקציה מציינת את מצב הסוללה באופן ברור ומאפשרת גם להגדיר שעון מעורר. השימוש הרגיל עם האוזניות דורש שהסמארטפון יהיה בקרבת האוזניות עם האפליקציה פתוחה כל הלילה, כאשר ישנה אפשרות לעבוד רק עם האוזניות, אבל אז צריך לקבוע איזה צליל יתנגן בהן מראש ולא ניתן להפעיל את השעון המעורר.

סאונד

אז מה בעצם עושות אוזניות ה-Sleepbuds? הן משמיעות צלילים מרגיעים, כמו רשרוש עלים, מפל, מקלחת גשם, מדורה ביער או רעש סטטי. הצלילים הללו מכוילים למיסוך רעשים, כמו כלבים נובחים או מכוניות. Bose מציעה צלילים המתאימים לכל סוגי רעש והם בעצם מתנגדים לרעשים המפריעים.

האפליקציה כוללת 10 סוגי צלילים המתאימים לרעשי רקע שונים וניתן להוריד בחינם מהחנות המקוונת באפליקציה צלילים נוספים. תהליך הורדת הצליל לסמארטפון והעברה שלו לאוזניות מייגע ויכול לקחת גם כמה שעות. לכן ב-Bose מציעים לבצע את ההורדה במהלך הלילה, כאשר כבר משתמשים באוזניות עם צליל אחר.

אוזניות Bose Sleepbus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אוזניות Bose Sleepbus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

איכות הסאונד טובה, היא נקייה ונעימה באוזניים, מעט פחות בעוצמות צליל גבוהות ובתלות בסוג הצליל שתבחרו. זה בערך מה שצריך באוזניות מהסוג הזה. חשוב לדעת, שלמרות שמדובר באוזניות אלחוטיות בטכנולוגיית בלוטות', אי אפשר להשתמש בהן להאזנה למוזיקה או קבלת שיחות מהסמארטפון. הן מוגבלות רק למטרה שהן נוצרו עבורה – שינה. מי שחושש משימוש בבלוטות' בזמן שינה (מבחינת הקרינה), ביבואנית ניופאן מספרים שמדובר ברמת קרינה בשימוש של לילה שלם הדומה לדקת שיחה עם הסמארטפון.

חיי סוללה

ה-SleepBuds מגיעות עם נרתיק נשיאה המשמש גם כמכשיר הטעינה. מדובר בנרתיק כסוף ממתכת שנראה טוב והאוזניות יושבות בו באמצעות מגנטים ויש גם תאורה המספקת חיווי פשוט על מצב הסוללה והטעינה. Bose גם מצרפת נרתיק בד לנשיאה של הערכה. מחבר הטעינה הוא מיקרו USB ולא USB-C.

הסוללה מספקת כ-16 שעות עבודה, כך שאין בעיה לישון איתה שני לילות רצופים אם אתם אנשים מאושרים שיכולים לישון כל כך הרבה או כמה לילות. נרתיק הטעינה מספק כ-2-3 טעינות נוספות בממוצע, כך שהצלחתי להגיע לכ-5-6 ימי שימוש מבלי לחבר את הנרתיק עם האוזניות לחשמל.

בשורה התחתונה

Bose הצליחה ליצור אוזניות נוחות לשימוש בזמן שינה. הן מתאימות לקהל מסוים של אנשים, שמראש סובלים מהפרעות שינה בגלל רעשים חיצוניים ולא מפריע להם לישון עם צלילים מונטוניים. במקרה הזה, ה-SleepBuds מספקות את מה שהן מבטיחות אבל בעלות יקרה.

מחיר: 1,000 שקלים (יבואן רשמי ניופאן).

*הסקירה הופיעה במקור באתר The Gadget Reviews, לסקירות אוזניות נוספות – לחצו כאן

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות