רכישת מלאנוקס על ידי נווידיה (מקור נווידיה)

רכישת מלאנוקס על ידי נווידיה (מקור נווידיה)

נווידיה רוכשת את מלאנוקס הישראלית ב-6.9 מיליארד דולר

חברת מלאנוקס (Mellanox) הישראלית תימכר לענקית המחשוב והגרפיקה נווידיה (nVidia) במחיר של 6.9 מיליארד דולר, סכום שיהפוך את העסקה לאחד האקזיטים הגדולים ביותר של חברה ישראלית עד כה וצפוי לחזק את נווידיה בתחום ה-HPC (ר”ת high performance computing).

בעוד רוב הצרכנים מכירים את נווידיה יותר מהתחום הגרפי וכרטיסי המסך מסדרות ה-GeForce RTX, Quadro RTX, אחד התחומים הגדולים בהם החברה עוסקת הוא מחשבי-על, דוגמת ה-DGX-2 של נווידיה, שנועדו לביצוע חישובים מסובכים, סימולציות, בינה מלאכותית ועוד.

מלאנוקס הישראלית נחשבת לאחת מחברות הענק בתחום ה-HPC בזכות פיתוחי טכנולוגיה רבים, בינהם תקן ה-InfiniBand שהפך לתקן בתחום העברת מידע בין השרתים, ואת זה ניתן למצוא היום ב-250 מחשבי על מתוך רשימת ה-TOP500 של מחשבי העל בעולם כולו, כשהטכנולוגיה של החברה מאפשרת חיסכון בעלויות ושיפור הביצועים של השרתים.

המכירה של מלאנוקס לנווידיה תבוצע בערך של 6.9 מיליארד דולר, פרמיה של 17% מעל שווי החברה בעת חתימת העסקה עם שווי של 125$ למניה, מה שיהפוך את העסקה לאקזיט השני הגבוה ביותר שבוצע בישראל. במקום הראשון אפשר למצוא את עסקת מוביילאיי, שנמכרה לאינטל ב-15.2 מיליארד דולר.

נווידיה צפויה להרוויח מהמלך החדש דריסת רגל חזקה יותר בתחום מחשבי העל על ידי הטמעת הטכנולוגיה של מלאנוקס בשרתים אותם החברה מציעה ללקוחות, כאשר הם יעברו התאמה לשילוב טוב יותר של טכנולוגיות החברה, מה שיאפשר להם להציג ביצועים משופרים ולהגדיל את היתרון של נווידיה על יצרני מחשבי HPC אחרים.

מקורות
nvidia
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות