מערכת ההפעלה iOS 13 תיחשף בכנס המפתחים של אפל ב-3 ביוני

הזמנה לכנס המפתחים WWDC 2019 (תמונה: Apple) הזמנה לכנס המפתחים WWDC 2019 (תמונה: Apple)

אפל הכריזה היום (ה’, 14.3) על התאריכים הרשמיים בהם תערוך את כנס המפתחים השנתי שלה, WWDC 2019, את זה צפויה החברה לפתוח עם אירוע הכרזה בו תציג את הפיתוחים האחרונים שלה בתחום התוכנה, ביניהם הגרסאות החדשות למערכות ההפעלה שלה, iOS 13 למכשירי האייפון והאייפד, MacOS 10.15 למחשבי המק וגרסאות חדשות למערכות ההפעלה tvOS 13 ו-WatchOS 6 ל-Apple TV ולשעוני ה-Apple Watch, בהתאמה.

את הכנס תערוך אפל בין התאריכים 3-7 ביוני, כאשר ב-3 ביוני תפתח החברה, כמנהגה, את הכנס עם אירוע ההכרזה סביב השעה 8 בערב לפי שעון ישראל. מפתחים המעוניינים לרכוש כרטיסים לאירוע במחיר של 1,599 דולר במסגרת ההגרלה שתערוך החברה יכולים לעשות זאת החל מהיום ועד ה-20 במרץ דרך אתר הכנס.

אחד החידושים ה’גדולים’ אשר צפויים להגיע למערכת ההפעלה iOS 13 הינו מצב לילה חדש שיציג את אפליקציות המערכת של אפל בצבע שחור ממש כפי שעשתה החברה בשנה שעברה עבור המשתמשים במערכת ההפעלה macOS 10.14 mojave.

מצב הלילה עם התפריטים המושחרים הוכיח עצמו כמוצלח, וזה כבר קיים במכשירים אחרים בשוק דוגמת מכשיריהן של סמסונג, שיאומי ו-OnePlus. ניתן להניח כי אפל תקדיש גם אפשרות למפתחי אפליקציות להתאים את האפליקציות שלהם למצב הלילה החדש, כך שאלו יוכלו לעשות את ההתאמות הדרושות ולהציג בפנינו גרסאות מושחרות של האפליקציות שלהם, לשם הקלה על העניים שלנו.

עוד לפני שתערוך את כנס המפתחים שלה ביוני, אפל מתכננת אירוע הכרזה נוסף ב-25 במרץ בו צפויה החברה להציג את שירות הסטרימינג החדש שלה.

השוואת מפרטים