סיסמאות של מיליוני משתמשי פייסבוק היו חשופות בפני עובדי החברה

| יום חמישי, 21 במרץ 2019, 21:01 | רשתות חברתיות

אין סוף לצרות האבטחה של פייסבוק (Facebook), כאשר הפעם מסתבר כי החברה שמרה סיסמאות של מאות מיליוני משתמשים בקובץ טקסט פשוט בשרתי החברה, קובץ שהיה חשוף ונגיש לאלפי העובדים השונים בחברה.

אחרי הפרשיות הגדולות של פייסבוק מ-2018 עם פרשת Cambridge Analyticaפרשת שמירת ההודעות, פרשת דליפת התמונות ופרשת שיתוף המידע עם חברות מסחריות מגיעה פרשה חדשה לשנת 2019 – החברה אחסנה מיליוני סיסמאות משתמשים בקובץ לא מוגן ונגיש שהיה קיים משנת 2012.

לפי המידע שהתקבל באופן אנונימי מעובד בחברה, הנתונים מדברים על בין 200 ל-600 מיליון סיסמאות של משתמשים שהיו שמורים על קובץ לא מוצפן וחשופים באופן פוטנציאלי ליותר מ-20 אלף עובדי פייסבוק, כאשר לפי בדיקות פנימיות של החברה כ-2,000 מהנדסים ומפתחים ביצעו שאילתות הקשורות לסיסמאות הלא מוצפנות של המשתמשים.

בהודעה הרשמית של פייסבוק החברה מסרה כי אין ראיות לכך שהקובץ היה זמין אי פעם למישהו מחוץ לפייסבוק ואין ראיות לכך שהקובץ נוצל לרעה על ידי מישהו מעובדי החברה. החברה ציינה כי תשלח התראות בנושא למשתמשים שהסיסמה שלהם הייתה גלויה דרך יישומי Facebook Lite, Facebook ו-Instagram ברחבי העולם.

אף שלפי פייסבוק סיסמאות המשתמשים היו חשופות רק לעובדי החברה ולא דלפו מחוץ לה, היא ממליצה בכל זאת לבצע מספר צעדים לאבטחת החשבונות שלכם:

  • החלפת סיסמאות הפייסבוק והאינסטגרם.
  • שימוש בסיסמאות מורכבות ושימוש בתוכנת ניהול סיסמאות.
  • הפעלת אימות דו-שלבי או שימוש במפתח אבטחה פיזי.

מדובר על הפרשה הראשונה של פייסבוק לשנת 2019 וסביר להניח מהניסיון של 2018 שזו לא תהיה הפעם האחרונה. בעוד הפעם מדובר על פרצת אבטחה שנגרמה מאחסון לא מוגן של סיסמאות בשרתי החברה, הפוטנציאל בכך היה גדול במיוחד לאור העבודה כי כלל עובדי החברה יכלו לגשת לסיסמאות המשתמשים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות