צילום: EA

אלו הבעיות שהכי מטרידות את המקצוענים ב-FIFA 19

| יום שלישי, 26 במרץ 2019, 13:28 | משחקים

השבוע הולך להתקיים גמר הליגה הגדול של FIFA 19 בלונדון: ePremier League Final. במסגרת האירוע, במהלך יומיים של תחרויות ופרסים, הופך את FIFA לספורט אלקטרוני לכל דבר – שגם ישודר בטלוויזה בבריטניה לצד משחקי כדורגל אמיתיים. אל התחרות מגיעים ארבעים משחקני FIFA 19 הטובים בבריטניה, ונראה כי בתור שחקנים רציניים המבלים זמן רב על המגרש הוירטואלי, יש להם מה לומר על המשחק.

ראשית, השחקנים טוענים, ישנן בעיות של משחקיות. במיוחד מציקה לשחקנים בעיטה בשם El Tornado. המהלך, שאינו מורכב מדי לביצוע, הפך לדרך בטוחה להבקיע שערים ובכך הוריד את רף הכישורים הדרוש על מנת לנצח. במסגרת המהלך השחקן עוצר, מסובב ומקפיץ את הכדור לפני הבעיטה לשער: לפי השחקנים הדבר מעלה את הסיכוי שהכדור ייכנס. לדבריהם מדובר במהלך משעמם למדי, אולם היות והוא מביא לתוצאות, כל השחקנים יעשו זאת.

תלונה נוספת נרשמה נגד האינטלגנציה המלאכותית של ההגנה במשחק. בפרט, השחקנים מתלוננים כי המחשב מגן באופן מוצלח מדי, והיו רוצים ש-EA תחליש את ההגנה. "המחשב טוב מדי, צריך להחליש אותו," אמר השחקן המקצועי סיימון נישדט (Simon Nystedt). "אתה לא צריך להתאמץ בהגנה, כי המחשב עושה הכל עבורך." התוצאה, אומרים השחקנים, היא שכבר לא צריך להיות מומחה כדי לנצח. "כל אחד יכול לנצח כל אחד אחר," אמר שחקן אחר. "אם תסתכלו על כל ספורט אלקטרוני אחר, זה לא המצב."

נראה כי הבעיות במשחק גולשות אל מעבר למשחקיות עצמה. למשל, השחקנים מלינים על כך שאם ישקיעו יותר כסף במשחק, הם יקבלו יתרון משמעותי. השחקנים מצביעים על דפוס חוזר: על מנת לקבל את הכדורגלנים הטובים ביותר, עליהם להוציא כסף. למרבה הצער לא נראה כי ניתן לקבל את אותו היתרון מבלי לקצר את הדרך עם תשלומים ל-EA.

"השנה, המשחק הוא מאוד Pay-to-win," אמר דן הילארד (Dan Hilliard) מברייטון. "כולם יודעים את זה. אם תוציא הרבה כסף על המשחק, תהיה לך קבוצה טובה מאוד, וזה יכול לשאת אותך בהרבה משחקים. זה מאה-אחוז 'שלם כדי לנצח'. ברגע שהתחלתי לשים שחקנים טובים יותר בקבוצה שלי, שמתי לב להבדל שהוא אדיר. הם יתפסו יותר כדורים מזדמנים ויש להם יותר מזל, ככה זה נראה."

שחקנים אחרים הצטרפו למקהלה. דונובן האנט (Donovan Hunt), מליברפול, הוציא בשנה שעברה 100 לירות על מנת להגיע לטורניר. השנה, הוא אומר, הסכום עלה – אך הוא לא מוכן לספר כמה הוציא. "השנה, זה היה קצת יותר," אמר האנט. "כמה? אני לא בטוח. הוצאתי קצת כסף על המשחק. FIFA הוא Pay-to-win מהבחינה שאם תוציא יותר כסף, יהיו לך שחקנים יותר טובים שמסוגלים לעשות יותר," אמר.

מקורות
EuroGamer
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות