סמסונג צופה ירידה של 60% ברווח ברבעון בו השיקה את ה-Galaxy S10

שלט סמסונג צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

סמסונג מיהרה להשיק את דגמי סדרת הדגל החדשה שלה, ה-Galaxy S10, ה-S10 Plus וה-S10e, זמן קצר לאחר אירוע ההכרזה שערכה בפברואר, אך נראה כי למרות דיווחים על מכירות מוצלחות באופן משמעותי בהשוואה לשנה הקודמת, ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית צופה חיתוך של עד 60% ברווח התפעולי עבור הרבעון שהסתיים ב-31 במרץ, 2019.

במהלך סוף השבוע האחרון פירסמה סמסונג את תחזיותיה המוקדמות להכנסות ולרווח התפעולי עבור הרבעון הראשון של השנה הנוכחית, אשר לפיהן צפוי לחברה רבעון קשה אף יותר מקודמו. נזכיר כי ברבעון הרביעי של 2018 הציגה סמסונג ירידה של כ-30% ברווחיות ברבות מהחטיבות שלה, בהן ירידה משמעותית אף יותר של כ-40% ברווחיות חטיבת המובייל.

סמסונג מסכמת את הערכותיה לרבעון הראשון של 2019 עם הכנסה ממוצעת של 52 טריליון וון קוריאני (כ-1.69 מיליארד דולר), נתון המהווה ירידה של כ-14% אל מול הכנסות החברה ברבעון המקביל ב-2018 וירידה של כ-12% אל מול נתוניה ברבעון הרביעי של השנה שעברה. בצד הרווח התפעולי מעריכה סמסונג כי תסיים עם 6.2 טריליון וון (כ-201.3 מיליון דולר), ירידה חדה של כ-60% משנה לשנה ושל כ-43% אל מול הרבעון שחתם את שנת 2018.

הנתונים שמפרסמת סמסונג נוגעים להכנסות ולרווח התפעולי בכלל חטיבות החברה, בהן גם חטיבת המובייל המשלבת את מכירות דגמי ה-Galaxy S10 שהושקו במהלך הרבעון הראשון של השנה, חטיבת פאנלי המסכים, שבבי הזיכרון, טלוויזיות ועוד, כך שאין זו מעידה בהכרח על מצבה של חטיבת המובייל באופן פרטני.

עם זאת, מדובר בחטיבה משמעותית עבור החברה, אשר הייתה אחראית ליותר מ-41% מהכנסותיה במהלך שנת 2018 כולה ולכ-17% מסך הרווח התפעולי. היבואנית המקומית של מוצרי החברה לישראל, סאני תקשורת, דיווחה לבורסה לאחרונה כי “במהלך ה-Pre Sale של מכשיר ה-Galaxy S10, קיבלה החברה הזמנות מחייבות לרכישת מכשירים אלו בכמות המשקפת גידול בשיעור של כ-45% ביחס להזמנות בתקופת ה-Pre Sale של מכשיר ה-Galaxy S9 אשר חלה בחודש מרץ 2018″.

כעת נותר לחכות לסוף חודש אפריל, אז תציג סמסונג את דוחותיה הכספיים לרבעון הראשון של השנה במלואם ונדע כיצד השפיעו מכירות הגלקסי S10 בעולם על חטיבת המובייל של החברה כולה.

השוואת מפרטים