-פרסומת-

אינטל מכריזה על שיתוף פעולה עם נטפליקס בפריסת קידוד וידאו מתקדם

| יום שלישי, 9 באפריל 2019, 14:16 | טכנולוגיה, תוכנה ואינטרנט

יצרנית המעבדים אינטל (intel) וחברת נטפליקס (Netflix) הכריזו על שיתוף פעולה במהלך תערוכת NAB (ר”ת National Association of Broadcasters) המתקיימית בימים אלו בארה”ב. שיתוף הפעולה נועד לקדם את השימוש בקידוד הוידאו המתקדם SVT-AV1 (ר”ת Scalable Video Technology for AV1) בשירות הסטרימינג הפופולרי, דבר שצפוי להציע שיפור ביצועים ואיכות למשתמשי השירות.

פורמט הקידוד AV1 נועד להיות הדור הבא של קידוד הוידאו כשהוא מביא שיפורים מרובים בהשוואה לקידודים אחרים, דוגמת VP9, H.265 או HEVC. ההבדל הגדול בהם הוא שיפור ברוחב הפס הדרוש לוידאו בעד 30%~40% ללא הבדל ניתן לאבחנה באיכות הוידאו, מה שצפוי לחסוך לשירותי סטרימינג דוגמת נטפליקס רוחב פס יקר ולספק למשתמשים תוכן באיכות גבוהה יותר.

תקן ה-AV1 מקודם על ידי ארגון AOMedia (ר”ת Alliance for Open Media) הכולל בתוכו חברות כמו גוגל, אמזון, אינטל, מיקרוסופט, אפל, נטפליקס ועוד במטרה להוות תקן וידאו פתוח שנועד לשפר את האופן בו אנו צורכים את המדיה שלנו, תוך הקטנת רוחב הפס הדרוש לו, רוחב פס שעולה משנה לשנה עם הגדלת כמות התוכן והאיכות שלו.

אינטל ונטפליקס ישתמשו בתקן מורחב של ה-AV1 בשם SVT-AV1 שיאפשר שינוי דינמי באיכות הקידוד בהתאם לדרישה ולצרכי המשתמשים, כשהוא ממוטב לשימוש עם מעבדי ה-Xeon של אינטל, מה שיאפשר לו להציג ביצועים עדיפים על פני תקן AV1 הרגיל.

בניגוד לתקני וידאו אחרים, AV1 נועד להיות תקן חינמי ופתוח הצפוי לשדרג את האופן בו אנו צורכים את התוכן שלנו. שיתוף הפעולה בין נטפליקס ואינטל בתקן ה-SVT-AV1 נועד לא רק לשפר את ניצול רוחב הפס של נטפליקס, אלא גם לחזק את מעמדה של אינטל בזכות המיטוב הייחודי למעבדי ה-Xeon של החברה.

מקורות
intel
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
יאן לנגרמן
אשף מחשבים וסלולר, חובב אנימה, מנגה וסוסי פוני, גולש ספות חובב שאוהב לטייל בעולם ולפגוש אנשים.
סלולרי: Samsung Note 9 | מחשב: אני צריך לבחור רק אחד מהם?
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות