חברת nVidia מוסיפה תמיכה ב-DirectX Raytracing לכרטיסי מסך מדורות קודמים

| יום שישי, 12 באפריל 2019, 15:03 | חומרה, מחשבים

nVidia מוסיפה רשמית את התמיכה ב-DXR (ר”ת DirectX Raytracing) עבור שלל כרטיסי המסך של החברה עם שחרור דרייבר ה-425.31 WHQL המאפשר שימוש ב-DXR בכרטיסי מסך מסדרות GTX ו-TITAN, בנוסף לכרטיסי ה-RTX בהם קיימות ליבות RT יעודייות לביצוע Ray Tracing.

כמו שהציגה קודם לכן, ה-Ray Tracing החדש יעבוד עם כלל כרטיסי המסך של החברה מסדרת GeForce GTX עם ליבות Turing החדשות, דוגמת GTX 1660Ti, וכרטיסים עם ליבת Pascal מהדור הקודם בכרטיסים מרמת GTX 1060 6GB ומעלה.

עם שחרור הדרייבר החדש ניתן גם להיווכח עד כמה תוספת ה-Ray Tracing לכרטיסים שאינם מסדרת ה-GeForce RTX וללא ליבות RT יעודיות "חסרת טעם". בעוד כרטיס RTX 2080Ti מסוגל להריץ את מבחן ה-Port Royal על 53.3FPS ברזולוציית 2560×144, כרטיס GTX 1080Ti יריץ אותו ב-9.2FPS בלבד.

ביצועי Ray Tracing ב-3DMARK Port Royal ו-Justice RTX דמו

ביצועי Ray Tracing ב-3DMARK Port Royal ו-Justice RTX דמו

כפי שרבים שיערו לפי שחרור הדרייבר החדש, תוספת ה-DXR שלnVidia לכרטיסי המסך שאינם מסדרת ה-GeForce RTX גורמת לנפילה חדה של ביצועי הכרטיס כאשר גם ה-GTX 1080Ti, החזק שבכרטיסי הדור קודם, נופל בתחום הביצועים לרמה של פחות מ-10FPS.

לא מדובר בהפתעה גדולה ועם מבחני הביצועים הללו מתחזקת התחושה כי nVidia שחררו את העדכון רק על מנת להציג למשתמשים עד כמה הכרטיס הקיים שלהם אינו מסוגל להתמודד עם Ray Tracing ולגרום למשתמשים לרכוש כרטיסי מסך מדגמי GeForce RTX החדשים.

מקורות
engadget
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות