פייסבוק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

פייסבוק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

פייסבוק שאבה אנשי קשר מ-1.5 מיליון משתמשים "בטעות"

| יום שישי, 19 באפריל 2019, 09:30 | רשתות חברתיות

חודש חדש מביא איתו פרשת אבטחה נוספת בחברת פייסבוק (Facebook) והפעם נחשף כי החל ממאי 2016 "שאבה" הרשת החברתית אנשי קשר של 1.5 מיליון משתמשים חדשים ללא אישור, כאשר החברה טוענת כי מדובר בטעות מערכתית בלבד.

הפרשה מגיעה חודש בלבד לאחר שהתגלה כי עובדי פייסבוק היו חשופים לסיסמאות משתמשים והפרשיות הגדולות של החברה ב-2018, עם פרשת Cambridge Analyticaפרשת שמירת ההודעותפרשת דליפת התמונות ופרשת שיתוף המידע עם חברות מסחריות.

הגילוי הגיע בעקבות בדיקה של חוקר אבטחה ששם לב כי מערכת פייסבוק ביקשה ממשתמשים את הסיסמה לחשבונות האימייל שלהם בזמן הקמת משתמש חדש ולאחר מכן קופצת הודעה המודיעה כי המערכת מייבאת את אנשי הקשר מבלי שהיא מקבלת אישור על כך מהמשתמש.

חלונית ייבוא אנשי קשר (מקור businessinsider)

חלונית ייבוא אנשי קשר (מקור businessinsider)

בתגובה רשמית של פייסבוק נמסר כי אנשי קשר של 1.5 מיליון משתמשים נאספו בצורה זו והוזנו לתוך המערכת של פייסבוק, זאת במטרה לשפר את מנגנון המודעות והקשרים הסוציאלים של החברה.

לפי פייסבוק, עד מאי 2016 המערכת הציעה למשתמשים לאשר את החשבון שלהם באופן אוטומטי ולהעלות את אנשי הקשר שלהם לפייסבוק, אפשרות שהוסרה מאז, אך המנגנון שביקש את סיסמת המייל נשאר וביצע זאת ללא אישור מפורש של המשתמש.

החברה מסרה כי אנשי הקשר שנאספו ימחקו וכי המידע לא העובר לשום גורם חיצוני על ידי החברה, כשהיא צפויה לשלוח הודעות ל-1.5 מיליון המשתמשים שאנשי הקשר שלהם נאספו באופן זה.

בעיות הפרטיות של פייסבוק ממשיכות לחזור מחדש, כאשר הפעם מדובר על שאיבת אנשי קשר "בטעות", עוד אחת משרשרת "טעויות" של החברה המסכנות את פרטיות המשתמשים שלה. חשוב לחזור ולהדגיש כי אין למסור את סיסמאות האימייל שלכם לגורמים שונים וכי במצב תקין – שום אתר, חברה או שירות אינו אמור לבקש מכם את הסיסמה הזו.

מקורות
businessinsider
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות