פייסבוק מעדכנת: סיסמאות של מיליוני משתמשי אינסטגרם נשמרו בצורה לא מאובטחת

בעיות האבטחה של חברת פייסבוק (Facebook) לא מפסיקות להגיע והפעם לא מדובר בפרשה חדשה אלא בעדכון לפרשת שמירת הסיסמאות הלא מאובטחות של החברה, כאשר כעת היא מעדכנת את כמות סיסמאות משתמשי האינסטגרם (Instagram) שנשמרו בצורה לא מאובטחת מעשרות אלפים "בודדים" למיליונים.

העדכון החדש מוסיף מידע לדיווח שהחברה פירסמה אודות פרשת אחסון הסיסמאות של פייסבוק במרץ השנה, פרשת האבטחה הראשונה שלה לשנת 2019, ולאחר שכבר למדנו על חשיפת ה"טעות" שהובילה את פייסבוק לאחסן אנשי קשר של כ-1.5 מיליון משתמשים, נראה כי זו לא תהיה הפרשה האחרונה ל-2019.

בעוד המידע המקורי דיבר על בין 200 ל-600 מיליון סיסמאות של יישומי Facebook Lite, Facebook ו-Instagram ברחבי העולם שהיו שמורים על קובץ לא מוצפן וחשופים באופן פוטנציאלי ליותר מ-20 אלף עובדי פייסבוק, נתח סיסמאות האינסטרגם היה נמוך בהרבה ממה שמתגלה היום עם עדכון רשמי של הפרסום המקורי מטעם החברה. העדכון החדש מדבר על מיליוני משתמשי אינסטגרם ולא מאות אלפי משתמשים "בלבד".

בעוד החברה שבה ומדגישה כי אין ראיות לכך שהקובץ היה זמין אי פעם למישהו מחוץ לפייסבוק ואין ראיות לכך שהקובץ נוצל לרעה על ידי מישהו מעובדי החברה, העובדה כי החברה "גילתה" כי רמת החשיפה של הסיסמאות הייתה גבוהה מהרגיל אינה דבר מעודד.

נושאי האבטחה והפרטיות של פייסבוק הם דבר מוכר באופן מצער אחרי אוסף פרשות אבטחה ב-2018 וכבר 2 פרשות חדשות ב-2019. פרשות מסוג זה מפחיתות את הסיכוי שמשתמש כלשהו יחשוב להשתמש בעוזרת הקולית החדשה עליה עובדת החברה, לאור העובדה כי לצורך שימוש בעוזרת קולית פייסבוק תצטרך להפעיל מיקרופון פעיל במשך 24/7, נתון לא מעודד במיוחד לאור רקורד האבטחה הבעייתי של החברה.

מקורות
recode
facebook
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות