מפות דרכים מודלפות של אינטל חושפות: מעבדי 14nm ישארו איתנו עד 2021

אינטל אינטל

צמד מפות דרכים חדשות של ענקית המעבדים אינטל דלפו לרשת וחושפות את תוכניות החברה עד שנת 2021. האכזבה הגדולה? מעבדי 14nm לא הולכים לשום מקום כשנזכה לקבל כמות מוגבלת יחסית של מעבדי 10nm.

כמו בכל הדלפה צריך לקחת את המידע החדש עם ספק מסויים, אבל העובדה שאינטל מתקשה לעבור לייצור 10nm במעבדים הוא מידע שאין עליו ויכוח. החברה דחתה שוב ושוב את ייצור ה-10nm, מה שיצר לחברה לא מעט בעיות בייצור ה-14nm כשהיא מתקשה לעמוד בדרישות השוק.

מפת הדרכים מציגה כי במעבדים השולחניים אנו נזכה לראות את מעבדי ה-Comet Lake שיגיעו עם עד 10 ליבות ברבעון השני של 2020 כשהם יוחלפו על ידי מעבדי Rocket Lake שעדיין יהיו מיוצרים בתהליך ++14nm. במידה ומפות הדרכים מדוייקות הן חושפות בעצם כי המעבר של אינטל ל-10nm צפויי יהיה להגיע רק ב-2022.

מפת דרכים אינטל למעבדים נייחים עד 2020 (מקור tweakers.net)
מפת דרכים אינטל למעבדים נייחים עד 2020 (מקור tweakers.net)

לעומת המעבדים הנייחים, בגזרת המעבדים הניידים השימוש בתהליך ייצור בגודל 10nm צפוי להגיע מוקדם יותר, כאשר מעבדי Ice Lake ראשונים צפויים להגיע מאוחר יותר השנה עם צריכה נמוכה כחלק מסדרות ה-U ו-Y של אינטל. החלק החשוב במפת הדרכים הוא הסימון “limited”, כלומר ייצור נמוך שיקשה למצוא את המעבד מוטמע בהרבה מחשבים ניידים. אל הסדרה יצטרפו גם מעבדי Tiger Lake ברבעון השני של 2020 בייצור 10nm גם כן.

מה שאנחנו רואים במפת הדרכים לניידים הם מעבדי ה-Comet Lake שיגיעו בייצור 14nm עם עד 10 ליבות וצפויים להגיע לקראת סוף 2019. קודם לכן, בתחילת הרבעון השלישי, נזכה לראות גרסאות בעלות עד 8 ליבות. מאוחר יותר, לקראת הרבעון השלישי של 2020, יגיע ה-Rocket Lake שישלב בין ליבת 14nm עם עד 6 ליבות. מעבד זה מכיל ליבה גרפית מתקדמת יותר בייצור 10nm.

מפת דרכים אינטל למעבדים ניידים עד 2020 (מקור tweakers.net)
מפת דרכים אינטל למעבדים ניידים עד 2020 (מקור tweakers.net)

במידה ומפת הדרכים נכונה, הרי שבעוד נזכה לראות מעבדי 10nm, הייצור יהיה מוגבל ואנו נישאר תקועים על 14nm אל תוך 2021. כל זאת בזמן ש-AMD עוברת למעבדי Zen 2 בייצור 7nm שצפויים להיחשף בזמן הקרוב.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים