בקרוב: פוטופילטר מבית פייסבוק. Instagram, היזהרי

| יום שישי, 26 באוגוסט 2011, 15:42 | אפליקציות אפל

אני לא יודע כמה מכם מכירים את Instagram, אפליקציה שמטרתה עיצוב תמונות באמצעות פילטרים ייעודיים – היא מסוגלת לקחת את התמונה שצילמנו זה עתה ולהעניק לה ערך מוסף בטעם של פעם. לפני מספר חודשים, מארק צוקרברג סימן אותה כיעד לקניה, אך נענה בשלילה. בתגובה, "הכריז מלחמה" בצורת שירות חדש שיציע פעולות דומות.

אפליקציית Instagram, באמצעות הממשק הפשוט והמזמין, משכה אליה כ-7 מיליון משתמשים שהעלו כ-150 מיליון תמונות, וכל זה תוך פרק זמן קצת של עשרה חודשים. צוקרברג, כפי שניתן להבין מהסרט "הרשת החברתית", מאופיין בשאפתנות מגלומנית אשר לא נתנה לו נחת בעודו רואה חברה מתחרה נוגסת בפרי יצירתו ורווחיו.

בעידן שבו לכל אחד יש מצלמה בכיס עם קישוריות לאינטרנט, שיתוף התמונות נעשה פשוט וקל. העלאת התמונות לפייסבוק היא קריטית להזרמת הדם בעורקיו של האתר, ולכן מארק צוקרברג שוקד בפיתוח תוכנה דומה לזו של Instagram. לדברי שני מהנדסים מפייסבוק שהתראיינו למגזין טיימס, הפיצ'ר החדש מוכן לשימוש כבר עכשיו, אך צוקרברג עצמו, מעוניין לשפר ולשכלל אותה טרם שחרורה לשוק, בכדי להתעלות על מתחריו באופן מובהק.

הפיצ'ר החדש יכיל ככל הנראה כתריסר פילטרים, ביניהם כאלו המקנים לתמונה אופי עתיק כפי שקיים ב-Instagram ואחרים נוספים. התחרות של פייסבוק לא תסתיים כאן – אפל, כך טוענות מספר שמועות, תשיק יחד עם מערכת ההפעלה iOS 5 אפליקציה בעלת יכולות דומות. מארק צוקרברג אולי ינצח בקרב מול Instagram, אך השאלה היא האם יצליח לנגוס בתפוח או שמא התפוח ינגוס בו?

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות