מיקרוסופט מציגה תכונות חדשות בדפדפן Chromium Edge

בזמן שדפדפן ה-Edge החדש של חברת מיקרוסופט (Microsoft) עדיין נמצא בפיתוח, החברה מנצלת את כנס המפתחים Build 2019 המתקיים בימים אלו על מנת להציג חלק מהתכונות החדשות אותן היא מפתחת עבור הדפדפן שמסמן תקופה חדשה לחברה, כשהוא מתתבסס על דפדפן הקוד הפתוח כרומיום (Chromium), המוכר יותר כמנוע של דפדפן הגוגל כרום (Chrome).

הצגת התכונות החדשות באירוע מגיעה כחמישה חודשים לאחר ההכרזה הרשמית של מיקרוסופט על פיתוח גרסה חדשה לדפדפן ה-Edge שתבוסס על הקוד הפתוח של כרומיום (Chromium) ומדגימה את הפתגם הידוע “אם אינך יכול להביס אותם, הצטרף אליהם”.

אחת מהתוספות החדשות בדפדפן הוא מצב IE Mode אותו החברה מייעדת באופן בלעדי לתחום העסקי. האפשרות החדשה מאפשרת לפתוח אתרי אינטרנט באמצעות מנוע ה-Internet Explorer הקיים בווינדוס ישירות בדפדפן ה-Edge. הדבר הכרחי עבור חלק מלקוחותיה העסקיים של החברה המשתמשים באתרים שאינם עובדים טוב עם דפדפנים מודרניים ואילץ אותם להשתמש ב-2 דפדפנים במקביל עד כה.

אפשרות IE Mode בדפדפן ה-Edge (מקור מיקרוסופט)

אפשרות IE Mode בדפדפן ה-Edge (מקור מיקרוסופט)

פיתוח נוסף אותו מיקרוסופט תשלב ב-Edge הוא ה-Privacy Dashboard, אפשרות חדשה לשלוט במידע אותו המשתמשים מספקים לאתרי האינטרנט השונים. עם ה-Privacy Dashboard תאפשר החברה להגן על המידע באמצעות מערכת מובנת בעלת 3 רמות הגנה : לא מסונן (unrestricted), מאוזן (balanced) וקפדני (strict).

רמות חסימת מעקב ב-Edge (מקור theverge)

רמות חסימת מעקב ב-Edge (מקור theverge)

לבסוף אנו מקבלים הצצה לגרסת פיתוח של דפדפן ה-Edge החדש עבור מערכת ההפעלה MacOS של אפל, מה שמראה כי מיקרוסופט מנסה לא רק להגדיל את נתח השוק שלה בתחום הדפדפנים על מחשבי ווינדוס, אלא לנסות ולהתחרות גם בגזרת מחשבי ה-Mac של אפל.

דפדפן Edge למערכת MacOS (מקור theverge)

דפדפן Edge למערכת MacOS (מקור theverge)

דפדפן ה-Edge החדש מסמן סוף תקופה בשוק הדפדפנים, אחרי שנים של כישלון לצבור נתח שוק בתחום דפדפני האינטרנט, אף שדפדפני מיקרוסופט באים כחלק ממערכת ההפעלה ווינדוס 10, דבר שגרר קנסות לחברה באיחוד האירופאי. מיקרוסופט זנחה את הניסיון לחזק את מנועי הדפדפן שלה ובחרה להשתמש בדפדפן הקוד הפתוח כרומיום, ששולט ביד חזקה בתחום, כבסיס לדפדפן החדש שלה. נותר לראות האם המהלך החדש יעזור לחברה להגדיל את נתח השוק שלה בתחום.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות