משחקי הכס: מה מצפה לנו בפרק הסיום של הסדרה?

מתוך משחקי הכס, פרק 4 בעונה 8 (צילום: Helen Sloan, תמונה באדיבות HBO) מתוך משחקי הכס, פרק 4 בעונה 8 (צילום: Helen Sloan, תמונה באדיבות HBO)

מוזר לחשוב על זה שנשאר רק עוד פרק אחד. לא כולנו זוכרים איפה היינו כשהכל התחיל, או אפילו מי היינו – אבל הנה כולנו כאן, ונדבר עוד שנים על איך הכל נגמר. השאלה הגדולה היא – האם ניזכר בזה בעונג, או ש”משחקי הכס” (Game of Thrones) תהייה עוד “אבודים”, סדרה שכולם יברכו ויקללו באותה הנשימה בגלל הסוף שלה שלא יכל לעמוד בציפיות הצופים?

אם לא צפיתם עדיין בפרק האחרון, כדאי שתעצרו כאן. יהיו פה ספוילרים לפרק החמישי ומחשבות לגבי פרק הסיום שמבוססות על מה שראינו, ועל הטיזר הקצר המצורף מטה, אותו HBO פירסמה.

איך יסתיימו משחקי הכס?

כעת אין שום צל של ספק – העימות הסופי הולך להיות בין ג’ון לדאינריז. אם נדייק, הוא יהיה בין דאינריז למשפחת סטארק כולה. בפרק החמישי, “הפעמונים” (The Bells), ראינו בבירור שג’ון לא יסלח לדאני על מפגן הטרור שלה. ברגע אחד גורלי היא נהייתה נוראית לא פחות ואף יותר מסרסיי, ותולע אפור הוא הסגן הרצחני שלה שחייב להיות מובס יחד איתה.

בטיזר לפרק אנו רואים את מעלה המלך מפויחת, ואת דאינריז ניצבת בגאווה מעל להריסות. אנחנו רואים את טיריון, ורואים את אריה. שניהם יהיו שחקני מפתח מרכזיים בפרק הבא, ללא ספק.

טיריון היה המגשר בין דאני לקהל במהלך העונה הזאת. בכל פעם שהיא התנהגה בצורה מדאיגה, הוא היה שם לתרץ בשמה ולהרגיע. אחרי “הפעמונים”, טיריון כבר לא קונה את האגדה של דאינריז. השאלה היא – מה נותר לו לעשות? האם ערמתו הטבעית תעזור לבלום את הטירוף האלים של הטארגריאנית הזועמת?

הרבה מבטים, הן של צופים והן של דמויות בסדרה, נישאים כעת אל אריה. המתנקשת המוכשרת, גיבורת הקרב בווינטרפל, קיבלה הרבה מאוד זמן מסך בפרק הקודם, למרות חוסר האונים המוחלט שלה בסיטואציה. גם בטיזר אנחנו רואים אותה, בניגוד לג’ון שנעדר ממנו. וג’ון ישחק תפקיד משמעותי בסוף, אין ספק, אבל הוא לא יהיה מי שיפיל את דאינריז. אריה תהייה זו שתתנקש בה – או זו שתנסה, לפחות. וטיריון, כנראה, יהיה זה שישכנע אותה לעשות את זה.

מתוך משחקי הכס, פרק 5 בעונה 8 (צילום: Helen Sloan, תמונה באדיבות HBO)
מתוך משחקי הכס, פרק 5 בעונה 8 (צילום: Helen Sloan, תמונה באדיבות HBO)

תפקידו של ג’ון נותר כמעט טכני – לשלוט אחרי דאינריז. ואולי הוא יחליט שלא לשלוט – אולי הוא יחליט שלא יהיה יותר כס ברזל, לא יהיה מלך אחד שימלוך על שבע הממלכות. הרי לפני בואם של הטארגריאנים הממלכות היו נפרדות, אולי עדיף לחזור למצב הזה שוב? יהיה זה הולם שאחרון הטרגריאנים, שגדל כממזר של בית סטארק, יהיה זה שיפסיק את השושלת ואת המסורת שלה.

הפרק הבא יהיה פרק הסיום – לא רק של העונה, אלא של הסדרה כולה. הציפיות עליו עצומות, והוא יצטרך לענות על הרבה שאלות קטנות מאוד. איך יראה עתיד שבע הממלכות אחרי המלחמה המחרידה הזאת? מה יעשו סאם וגילי? ודאי יחזרו לביתו של סאם כלורדים… ומה יהיה על ברון? האם הוא יקבל טירה סוף סוף? ואם כן, ממי? מי ישאר לתת לו טירה? אולי הוא פשוט יקח טירה בעצמו?

ליוצרי הסדרה וייס ובניוף יש נטיה לספק את הגחמות הקטנות של המעריצים, גם אם לא תמיד בצורה מספקת – קשה לי להאמין שלא נקבל תשובות לרוב השאלות שנחשוב עליהן. ונקווה שאלה יהיו תשובות טובות.

השוואת מפרטים