-פרסומת-

סמסונג מציגה את טכנולוגיית ה-MBCFET לייצור בתהליך 3nm

במהלך פורום Samsung Foundry Forum 2019 המתקיים בארה”ב הכריזה חברת סמסונג (Samsung) על טכנולוגיית ייצור מתקדמת בשם MBCFET (ר”ת Multi-Bridge-Channel FET), גרסה מותאמת וייחודית לסמסונג של ייצור GAA (ר”ת Gate-All-Around) שתשמש אותה בייצור 3nm עתידי תחת השם 3GAE כשהיא נועדה להחליף את טכנולוגיית ה-FinFET בה משתמשים היום.

בעוד שסמסונג הודיעה באפריל האחרון על גמר פיתוח ייצור 5nm, בדומה ל-TSMC, החברה לא נחה ומשחררת ערכת עיצוב ייצור PDK (ר”ת Process Design Kit) בגרסה 0.1 ל-3GAE שצפויה להציג שיפור של עד 45% בגודל השבבים עם צריכה חשמלית נמוכה בעד 50% או שיפור ביצועים של עד 35% בהשוואה לייצור בתהליך 7nm.

טכנולוגיית ה-GAA בייצור GAAFET משתמשת ב”נאנו צינורות” (Nanowire), כשסמסונג שיפרה את העיצוב עם ה-MBCFET המבוססת על GAA, אך משתמשת ב”נאנו משטחים” (Nanosheet) בעלי שטח מגע גדול יותר המשפר את ביצועי הטכנולוגיה.

טכנולוגיית ה-FinFET בה משתמשים היום שיפרה את טכנולוגיית ה-Planar FET כשהעלתה את כמות ה”שערים” (Gates) בערוץ מ-1 ל-3. עם הגעת טכנולוגיית ה-GAA כמות השערים גדלה שוב ל-4 שערים לערוץ בהשוואה ל-3 של FinFET.

אחד היתרונות של טכנולוגיית MBCFET של סמסונג היא הגמישות הרבה המאפשרת לסמסונג לשלוט על רוחב ה”נאנו משטחים” תוך שהטכנולוגיה תואמת לייצור ה-FinFET, מה שמאפשר לשתף ציוד וטכנולוגיה ביניהם ולהאיץ על ידי כך את הפיתוח.

השוואה בין PFET, FinFET ו-GAA (מקור סמסונג)

השוואה בין PFET, FinFET ו-GAA (מקור סמסונג)

בזמן שטכנולוגיית ה-3GAE בייצור 3nm תהווה שיפור נוסף על פני טכנולוגיות ה-7nm ו-5nm, הבשורה הגדולה האמיתית היא טכנולוגיית ה-GAA שתחליף את ה-FinFET. בעוד שסמסונג תשתמש בטכנולוגיית ה-MBCFET הייחודית שלה, אין ספק כי אנו צפויים לקבל גם טכנולוגיית GAA מ-TSMC, המתחרה האחרונה והיחידה למעשה של סמסונג בייצור שבבים מתקדם.

מקורות
samsung
samsung
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
יאן לנגרמן
אשף מחשבים וסלולר, חובב אנימה, מנגה וסוסי פוני, גולש ספות חובב שאוהב לטייל בעולם ולפגוש אנשים.
סלולרי: Samsung Note 9 | מחשב: אני צריך לבחור רק אחד מהם?
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות