-פרסומת-

הרווח של פרטנר הצטמצם משמעותית ברבעון הראשון ולחברה 152 אלף מנויי טלוויזיה

שלט פרטנר

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

פרטנר פירסמה היום (ה, 30.5) את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של השנה ובדומה למתחרתה סלקום, הציגה ירידה חדה ברווח, זה הסתכם ב-2 מיליון שקלים בלבד, כשברקע מנצלת החברה את ההזדמנות על מנת להציג את הצמיחה שלה במספר מנויי שירות הטלוויזיה פרטנר TV ואת המשך הפריסה של תשתית הסיבים האופטיים שלה, המגיעה לפיה ליותר מ-400 אלף בתי אב בישראל.

סך הכנסותיה של פרטנר בתום הרבעון שהסתיים ב-31 במרץ עמדו על 794 מיליוני שקלים, נתון המהווה ירידה של כ-4% משנה לשנה. ההכנסות מהמגזר הסלולרי היוו את החלק הארי מתוך סך הכנסות החברה ברבעון ועמדו על 583 מיליוני שקלים, ירידה של 9% משנה לשנה, בעוד המגזר הקווי רשם עליה בת 12% עם הכנסות של 252 מיליוני שקלים.

בצד הרווח מסכמת פרטנר את הרבעון הראשון עם 2 מיליון שקלים בלבד, ירידה מרווח של 9 מיליון שקלים שהציגה ברבעון המקביל אשתקד. בדומה לירידה השנתית החדה שהוצגה ברבעון הקודם (4Q/19), גם ברבעון זה נרשמה ירידה חדה ברווחיות, זו נמדדה ב-78%.

סך מנויי הסלולר של החברה בתום הרבעון נמדד ב-2.62 מיליון, ירידה של כ-20 אלף מנויים בהשוואה לרבעון הקודם וכ-29 אלף מנויים בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. פרטנר מדווחת על שיעור נטישה של 8.5% ברבעון, נמוך מזה שהציגה שנה קודם לכן (8.9%) ונמוך גם מהנתון (11%) שהציגה המתחרה סלקום לרבעון זה. ההכנסה הממוצעת ממנוי (ARPU) עמדה על 56 שקלים, ירידה של 2 שקלים מהנתון שהציגה שנה קודם לכן.

את הרבעון הראשון מסיימת החברה עם 141 אלף מנויים עבור שירות הטלוויזיה פרטנר TV, אך מציגה נתון עדכני יותר של 152 אלף מנויים הנכון לחודש מאי. מדובר בצמיחה רבעונית של כ-19 אלף מנויים בהשוואה לנתון שהציגה החברה בסוף 2018, פתיחה טובה למדי לשנה בהתחשב כי במהלך 2018 כולה הציגה החברה צמיחה של 80 אלף מנויים חדשים לשירות הטלוויזיה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: Huawei Mate 20 Pro | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות