גאדג'טי מסקר: Xiaomi Mi 9 – לקבל הרבה, לשלם פחות
| יום ראשון, 16 ביוני 2019, 18:13 | גאדג'טי מסקר, סלולר

מכשירי הדגל של שיאומי ישבו מאז ומתמיד בפינה משלהם עם ההצעה של מפרט טכני מתקדם המנסה להשתוות לזה שמציעים מכשירי הדגל הפופולריים ביותר בשוק, תוך הצעה משתלמת למדי בצד המחיר. שלא בשונה מהדורות הקודמים, גם ה-Xiaomi Mi 9 מתברג היישר לפינה הנוחה שלו ובמחיר שמתחיל בכ-2,000 שקלים דרך היבואן הרשמי תקבלו לא מעט.

בשנה שעברה הציג ה-Xiaomi Mi 8 חוזקות רבות, לצד מספר חולשות שמדדנו בסקירה שלנו באותה עת. כעת הגיע הזמן לבדוק האם הצליחה שיאומי להתגבר על חולשות אלו ולהציג מכשיר דגל טוב יותר, כאשר לפחות על הנייר, נראה כי חלק מהרכיבים בהחלט מספקים את הסחורה.

קיבלנו לידנו את דגם ה-Xiaomi Mi 9 בצבע השחור בגרסתו הבסיסית המגיעה עם רכיב זיכרון 6GB RAM ונפח אחסון של 64GB, זה נמכר במחיר של כ-2,000 שקלים דרך היבואן הרשמי, המילטון, כאשר דגם עם חומרה משודרגת מעט (6+128GB) נמכר ב-2,200 שקלים.

מה באריזה של ה-Mi 9?

באריזה של ה-Xiaomi Mi 9 הנמכרת בישראל דרך היבואן הרשמי ניתן למצוא:

  • סמארטפון Mi 9
  • סיכה להוצאת מגירת ה-SIM (מדובר ב-Dual SIM)
  • מתאם USB-C לחיבור אוזניות 3.5 מ"מ
  • כיסוי שחור-שקוף גמיש לגב המכשיר
  • מטען וכבל טעינה USB-C ל-USB-A (תומך 18W)

Xiaomi Mi 9 – חיית ביצועים

שיאומי לא חסכה יתר על המידה כשבחרה בחומרה לשלב במכשיר הדגל האחרון שלה. נמצא בו את מערכת השבבים Snapdragon 855, החדשה והמתקדמת ביותר של חברת קוואלקום שעדיין לא קיימת במכשירים רבים בשוק, זאת לצד רכיב זיכרון 6GB RAM ונפח אחסון בסיסי של 64GB (ניתן לבחור גם בגרסה על 128GB) וסוללת 3,300mAh התומכת בטעינה מהירה.

הביצועים של המכשיר לא מאכזבים ולא נתקלתי בבעיות גם בפעילות האפליקציות והמשחקים הכבדים יותר, אך נתקלתי בהתחממות גבוהה שלו בעת ביצוע פעולות תובעניות באופן שוטף. זיכרון הפעולה (RAM) מספק את העבודה גם כן ואף שאני מאמין כי 64 גיגה-בייט הם די והותר, רכיב אחסון זה עשוי להיות מעט קטן עבור חלק מהמשתמשים וידרוש שדרוג לגרסה היקרה יותר הכוללת אחסון בנפח 128 גיגה-בייט. לצערי, הרחבת זיכרון לא זמינה כאן, אך תוכלו להשתמש במגירת ה-Dual SIM אם תרצו להזין שני כרטיסי SIM זה לצד זה.

Xiaomi Mi 9 (צילום: רונן מנדזיצקי)

Xiaomi Mi 9 (צילום: רונן מנדזיצקי)

המסך שמשולב בדגם ה-Mi 9 החדש גדול מקודמו ומציע מגרעת קטנה בהרבה, מה שעוזר ליהנות ממנו הרבה יותר. מדובר במסך 6.39 אינץ' עם פאנל Super AMOLED שמטפל היטב בצבעים השחורים עם ניגודיות גבוהה, אך לא תמצאו בו משהו מעבר לכך. מדובר בתצוגת +Full HD שנראית טוב, אך חובבי הפיקסלים הדורשים רזולוציה גבוהה יותר לא יקבלו זאת במכשיר זה. מה שכן ניתן למצוא על גבי המסך הוא קורא טביעות אצבע, שמציג מהירות זיהוי טובה מאוד, ברף העליון של מה שקיים בשוק כיום, אם כי לא מדובר בסורק טביעות האצבע המהיר ביותר הקיים על גבי המסך בשוק כיום.

את סעיף המולטימדיה איני מרגיש כי שיאומי שיפרה במידה המתבקשת. ישנו מסך גדול יותר ומגרעת קטנה יותר, כך שמדובר בתרומה גדולה למדי בצד הויזואלי, אך הסרתו של שקע האוזניות (3.5 מ"מ) וחסרונו של רמקול נוסף שיוסיף לחווית השמע הן פשרות שמעט פוגעות בחווית הצפיה בסרטים ובמשחקים במכשיר. עם זאת, הרמקול חזק למדי, תוכלו לשמוע בו את מה שתרצו.

Xiaomi Mi 9 (צילום: רונן מנדזיצקי)

Xiaomi Mi 9 (צילום: רונן מנדזיצקי)

ממשק המשתמש זריז למדי וניכר כי בוצעו בו שיפורים על פני דור המכשירים הקודם, כאשר בשונה משנה שעברה, ישנה כעת תאימות טובה יותר לשפה העברית וגם נתוני סריקת הפנים ניתנים להזנה בהגדרת השפה העברית והמיקום בישראל. זיהוי הפנים מציג ביצועים טובים למדי עם זיהוי מהיר גם כן, זה אף עדיף על סורק טביעות האצבע בחלק מהמקרים.

מה שלא אהבתי בממשק הוא העיצוב. לטעמי שיאומי אינה מספקת ממשק משתמש נוח למדי לשימוש, עם כל האפליקציות זרוקות על מסכי הבית. כיום מדובר בהפרעה קלה בלבד, שכן ניתן להחליף את הממשק באמצעות לאנצ'ר אחר, כששיאומי עצמה מספקת עדכונים ללאנצ'ר ה-Poco המוצלח, שרק קיבל שדרוג לגרסה 2.0 לאחרונה.

לבסוף, ישנה הסוללה, שלא מקבלת עדכון בקיבולת שלה, אלא מגיע בקיבולת נמוכה יותר מזו שהופיעה בדגם ה-Mi 8 מהשנה הקודמת. הסוללה החדשה תומכת בטעינה מהירה יותר של עד 27W (באריזה מגיע מטען 18W בלבד) ובטעינה אלחוטית מהירה (עד 20W עם משטח טעינה תואם) ומספקת ביצועים הולמים, כך שניתן לעבוד עם המכשיר כל היום בשימושים קלים. מעבר לכך, דורשת הסוללה טעינה לקראת שעות הערב ואף לפני בשימושים תובעניים יותר (משחקים, הרבה GPS ושימוש ברשת האינטרנט להורדת קבצים ועדכוני אפליקציות). הטעינה המהירה מצילה את המצב כאן, כשתוכלו לקבל 50% מהסוללה תוך פחות מ-40 דקות וטעינה מלאה תוך פחות משעה וחצי.

זמןאחוזיםפער זמן
13:250 אחוזים-
13:3210 אחוזים7 דקות
13:3920 אחוזים7 דקות
13:4730 אחוזים8 דקות
13:5440 אחוזים7 דקות
14:0250 אחוזים8 דקות - סה"כ 37 דקות
14:0960 אחוזים7 דקות
14:1670 אחוזים7 דקות
14:2480 אחוזים8 דקות
14:3390 אחוזים9 דקות
14:49100 אחוזים16 דקות (זמן כולל - שעה ו-24 דקות)

Xiaomi Mi 9 – המצלמות

מערך הצילום ב-Mi 9 שונה לחלוטין מזה שראינו בדגם ה-Mi 8 בשנה שעברה. כעת תוכלו למצוא במכשיר הדגל של החברה מערך צילום משולש, הכולל מצלמת 48 מגה-פיקסל ראשית עם מפתח צמצם f/1.8, מצלמת 16 מגה-פיקסל לצילום תמונות בזווית רחבה במפתח צמצם f/2.2 ומצלמת 12 מגה-פיקסל המאפשרת ביצוע זום אופטי עד פי 2, גם היא במפתח צמצם f/2.2. בצד הסלפי, מציעה שיאומי במכשיר חיישן 20 מגה-פיקסל במפתח צמצם f/2.0.

יכולת הצילום ב-48 מגה-פיקסלים באופן מלא די מיותרת לטעמי, אך קיימת אפשרות לצילום זה בהגדרות אפליקציית המצלמה, אם תרצו. מעבר לכך, התמונות שתצלמו ישתמשו במנגנון שיפיק תמונות קטנות יותר, ב-12 מגה-פיקסל, אך אלו יציגו תמונה כללית שתיראה טוב יותר על מסך הטלפון, עם צבעים עזים יותר וחדות גבוהה יותר.

Xiaomi Mi 9 (צילום: רונן מנדזיצקי)

Xiaomi Mi 9 (צילום: רונן מנדזיצקי)

במבט מקרוב ניתן לראות את התוצאות השונות בין התמונות טוב יותר, אך ניתן להבחין בהן בקלות גם בצפייה בתמונה המלאה. לפניכם שתי תמונות, האחת (משמאל) צולמה במצב 48 מגה-פיקסל והשנייה (מימין) במצב AI ב-12 מגה-פיקסל:

התמונות בתאורת אור יום רגילה מרשימות מאוד ובביצוע זום ניתן לצפות בפרטים רבים ללא צורך להתקרב למושא הצילום. הייתי שמח לזום אופטי גבוה יותר, זה החל כבר להגיע למספר מכשירי דגל, אבל גם זום פי 2 מספק במקרה זה. בצד הצילום בזווית רחבה נקבל תמונות טובות גם כן, עם מעט מאפקט עין הדג בקצוות. החיסרון של מצלמות הזום והזווית הרחבה מגיע בצילום בתאורה נמוכה, שם סובלות המצלמות מתוצאות מרשימות פחות בשל החוסר בייצוב תמונה אופטי.

אפקט הדיוקן (Bokeh) מציג תוצאות טובות הן דרך מערך הצילום הראשי בגב המכשיר והן דרך מצלמת הסלפי מלפנים. ניתן להבחין בהפרדה טובה בין האדם או האובייקט המצולם, עם טשטוש שמגיע ממש עד הקצוות.

תמונת דיוקן ממצלמת Xiaomi Mi 9 (צילום: רונן מנדזיצקי)

תמונת דיוקן ממצלמת Xiaomi Mi 9 (צילום: רונן מנדזיצקי)

במצבי תאורה נמוכים אין יתרון משמעותי למצלמה של ה-Xiaomi Mi 9. ישנם שיפורים קלים על פני הדור הקודם, אך לא מדובר במצלמה המתחרה ביכולות הצילום בתאורה נמוכה שמציגות המתחרות עם מכשירים יקרים יותר.

השורה התחתונה

מכשיר הדגל Xiaomi Mi 9 הוא אחד מהמכשירים המרשימים בשוק כרגע והוא מגיע במחיר המספק תמורה להשקעה בו. שיאומי שיפרה מספר דברים, בראשם המצלמה, אל מול הדגם שהוצג שנה קודם לכן והוסיפה גם את אפשרות הטעינה המהירה במיוחד והטעינה האלחוטית המהירה שמוסיפות הרבה לסוללה הקטנה יחסית המשולבת בדגם החדש.

האריזה ותכולתה
9
עיצוב ואיכות בניה
9
חומרה וביצועים
10
מסך ותצוגה
9
מערכת הפעלה
7
מולטימדיה
8
סוללה
8
מצלמה
8
סיכום
8.9
מכשיר דגל במחיר משתלם
מה אהבנו
מסך
ביצועים
תמורה למחיר
מצלמה
טעינה מהירה
מה לא
רמקול בודד
ממשק משתמש
צילום לילה
ללא הגנה מפני מים
ללא חיבור אוזניות
מתחמם
מחירים
יבואן רשמי (המילטון): החל מ-2,000 שקלים
שוק פתוח: החל מ-1,700 שקלים

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות