“ספיידרמן: רחוק מהבית” הכניס 111 מיליון דולר בפתיחה חזקה במזרח

ספיידרמן: רחוק מהבית ספיידרמן: רחוק מהבית (תמונה באדיבות פורום פילם)

הסרט הבא ביקום הסינמטי של מארוול זוכה להפצה שונה מזו לה אנו רגילים ובעקבות יום העצמאות החל בארה”ב ב-4 ביולי יגיע “ספיידרמן: רחוק מהבית” (Spider-Man: Far From Home) לבתי הקולנוע בישראל ובשוק האמריקאי כבר ביום שלישי הקרוב, ה-2.7.2019. הקדמה זו לא מנעה מסוני להתחיל בהפצתו בשווקי אסיה מוקדם עוד יותר, כשכעת אנו לומדים כי בסוף השבוע הראשון שלו בסין, יפן והונג-קונג, הכניס הסרט 111 מיליון דולר במכירות כרטיסים.

ההפצה של סרט ההמשך לספיידרמן בכיכובו של טום הולנד (Tom Holland) תחל, כאמור, כבר ב-2 ביולי, כך שהסרט יגיע למרבית השווקים בעולם, כולל בישראל, עוד לפני סוף השבוע הקרוב. הפתיחה המוצלחת במזרח מאפשרת להערכות הנוגעות להכנסות של הסרט בשלב הפתיחה ועד יום ראשון הבא (7.7) להגיע לכ-500 מיליון דולר. לשם השוואה, הסרט הראשון בסדרה, “ספיידרמן: השיבה הביתה” משנת 2017  הכניס כ-880 מיליון דולר בכל תקופתו בבתי הקולנוע ברחבי העולם, ופתח את סוף השבוע הראשון שלו עם סכום של כ-250 מיליון דולר.

עיקר ההכנסות במהלך סוף השבוע הגיעו מהשוק הסיני, שם רשם “רחוק מהבית” פתיחה של 98 מיליון דולר, מה שממקם אותו מעל “השיבה הביתה” ו”קפטן מארוול“. סך ההכנסות של הסרט בסין, יפן והונג-קונג ממקמות את הסרט 46% מעל ההכנסות בתקופה המקבילה שקיבל “השיבה הביתה” ב-2017 ו-21% מעל “קפטן מארוול” שיצא מוקדם יותר השנה.

“ספיידרמן: רחוק מהבית” הוא המשך ישיר לאירועי “הנוקמים: סוף המשחק” (היזהרו! ספויילרים לסוף המשחק מכאן והלאה), וגולל את סיפורו של פיטר פרקר, איש העכביש, שאיבד את המנטור שלו ואת דמות האב המשמעותית ביותר שלו מהשנים האחרונות. כעת פיטר מנסה להבין שני דברים – איך הוא ממשיך כספיידרמן וכנוקם בלי טוני, ואיך הוא מאזן את זה עם חיים בריאים של בן נוער טיפוסי.

פרקר יוצא מכותלי ברוקלין לטיול ברחבי אירופה עם חבריו לכיתה, כשניק פיורי, אותו משחק סמואל ל. ג’קסון (Samuel L. Jackson), נכנס למערכה ומגייס את ספיידרמן לעזור לו ולחבר מעולם אחר: קוונטין בק (מיסטריו), אותו משחק ג’ייק ג’ילנהול (Jake Gyllenhaal), להילחם בכוחות מסוכנים שהגיעו לכאן מהעולם שלו.

השוואת מפרטים