דו"ח שוק Bluetooth 2019 (מקור Bluetooth SIG)

תקן Bluetooth חדש לאודיו באיכות גבוהה יגיע עד סוף 2019

| יום ראשון, 7 ביולי 2019, 16:11 | גאדג'טים, טכנולוגיה, סלולר

קבוצת ה-Bluetooth SIG (ר"ת Bluetooth Special Interest Group), האחראית על תקן ה-Bluetooth, הציגה את דו"ח שוק ה-Bluetooth לשנת 2019 ואיתו חשפה פרטים מעניינים על עתיד התקן הנפוץ. הארגון צפוי להציג תקן חדש עד סוף 2019 שיתמקד בהעברת אודיו באיכות גבוהה.

לפי הדו"ח, כמות החברות החברות בקהילת ה-Bluetooth גדל ב-70% אחוז ב-5 שנים האחרונות ליותר מ-34 אלף חברות, כמות גדולה שהופכת את תקן ה-Bluetooth לאחד מפתרונות האלחוט הנפוצים ביותר כיום אשר נמצא בשימוש רחב בתעשייה.

אחד השימושים העיקריים בתקן הוא העברת אודיו והדו"ח מראה כי 50% מהאוזניות הנמכרות כיום הן אוזניות Bluetooth אלחוטיות, כאשר בתחום הרמקולים צפוי כי 9 מתוך כל 10 רמקולים שימכרו עד 2023 ישלבו חיבור Bluetooth אלחוטי. שני הנתונים הללו מראים עד כמה נפוץ תקן ה-Bluetooth כיום כברירת המחדל לחיבור אודיו אלחוטי במוצרים רבים.

כמות החברות השותפות ב-Bluetooth (מקור Bluetooth SIG)

השימוש הגובר בתקן ה-Bluetooth בהתקני שמע מציג איתו בעיה מרכזית – התקן לא מספק זמני שיהוי נמוכים ולא נועד לרמה הגבוהה של האודיו הקיימת היום. הפתרון הנוכחי מגיע בדמות טכנולוגיות צד ג' דוגמת aptX ו-LDAC, אך אלו פתרונות שאינם מספקים שמובילים את Bluetooth SIG לפתור את הבעיה עם תקן Bluetooth חדש שעתיד לצאת בחציון השני של 2019 ויתמקד בהעברת אודיו באיכות גבוהה.

בעוד התקן צפוי לצאת עוד השנה, המוצרים הראשונים עם תקן ה-Bluetooth העתידי צפויים לצאת רק במהלך 2020, צעד שישפר את רמת האודיו האלחוטית בתקן אך יאלץ את המשתמשים להחליף את מוצרי ה-Bluetooth השונים שלהם. על אף שהתקן העתידי יגיע עם תמיכה לאחור בתקנים קודמים, על מנת שניתן יהיה ליהנות מהשיפורים של התקן החדש המשתמש יאלץ לקנות מכשירים חדשים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות