לוגו STEAM של חברת VALVE

סקר Steam: אלו המעבדים וכרטיסי המסך הפופולריים בשוק הגיימינג

חנות המשחקים המקוונת Steam פרסמה את סקר החומרה הקבוע שלה לחודש יוני 2019, סקר המאפשר לראות באופן לא רשמי את הטרנדים בעולם המחשבים הנוגעים לגיימרים ואת השינויים שעוברים על שוק המחשוב במבט חודשי ושנתי בתחומים כמו מערכות הפעלה, מעבדים, כרטיסי מסך ועוד.

בדומה לדו"ח הקשיחים הלא רשמי של חברת Backblaze, שהפך למדד האמינות הלא רשמי של הכוננים הקשיחים, כך גם הפך סקר החומרה של Steam למדד החומרה הלא רשמי. בעוד מדובר בסקר בעייתי שנשען רק על משתמשי חנות ה-Steam שבחרו להשתתף בסקר, מה שמגביל אותו בפועל לשחקני מחשב שמשתמשים בחנות, עדיין מדובר על אחד מהסקרים המקיפים ביותר והיחידים שזמינים כיום לקהל הרחב.

בתחום מערכות ההפעלה מערכת ההפעלה ווינדוס של מיקרוסופט ממשיכה לשלוט באופן מוחלט בשוק עם 96.49% מהמשתמשים, כאשר מתוכם 70.92% משתמשים בווינדוס 10, שיפור של כ-3% לעומת הסקר הקודם ב-2018. מערכת ה-macOS נשארת הרחק מאחור עם 2.75% בלבד, כאשר מערכת הלינוקס לא חוצה את האחוז הבודד.

פילוח מערכות ההפעלה (מקור Steam)

בשוק המעבדים, שמתחלק בין אינטל ו-AMD, אינטל מצליחה לשמור אחוז גבוה במיוחד מהשוק עם 82.01%, ירידה קלה מהסקר הקודם אך עדיין עם יתרון בולט מאוד. שינוי יותר משמעותי ניתן לראות בכמות הליבוד למעבד, כאשר כיום מעבדים מרובעי ליבות מחזיקים את אחוז השוק הגבוה ביותר עם 53.3%, כשמעבדים עם יותר מ-4 ליבות ממשיכים להתחזק ומגיעים ל-27.71%.

בתחום כרטיסי המסך Nvidia מחזיקה 75.53% אחוז מהשוק כש-AMD מגיעה ל-14.75% בלבד. תמונה מעניינת מוצגת כאשר מסתכלים על איזה כרטיסי Nvidia נמצאים בשימוש אצל משתמשי Steam. כרטיס ה-GeForce GTX 1060 מהדור הקודם לשוק הביניים מחזיק את האחוז הגבוה ביותר עם 15.5%, כאשר יחד עם דגמי ה-GTX 1050,  GTX 1050 Ti ו- GTX 1070 הם מגיעים לנתח של 36.3%.

בהשוואה אליהם, סדרת ה-GeForce RTX החדשה של Nvidia נמצאת בשימוש על ידי אחוז זניח של משתמשים כשכרטיס ה-RTX 2070 נחשב לפופולרי בינהם ונמצא בשימוש אצל 1.10% מהמשתמשים, נתון שצפוי להשתנות עם השקת סדרת ה-GeForce RTX Super החדשה.

כאמור, לא מדובר על הסקר המדויק ביותר, אך בהיעדר חלופה זמינה אחרת לא נותר אלא להשתמש בו בתור כלי להצגת השינויים המתרחשים בשוק המחשוב העולמי.

מקורות
Steam
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות