שלט לוגו LG

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

LG מסכמת רבעון שני עם ירידה של 15.4% ברווח התפעולי

| יום ראשון, 7 ביולי 2019, 10:22 | כלכלי

חברת LG אלקטרוניקס חשפה נתונים מקדימים לתוצאותיה הכספיות עבור הרבעון השני של השנה ועם אלו היא מבשרת לנו על צפי לירידה ברווחיות משנה לשנה, אף עליה קלה בסעיף ההכנסות. ב-LG לא מספקים פרטים מעבר לסעיפי ההכנסות והרווח הכלליים של החברה לרבעון, אך בהתחשב בכך שחטיבת המובייל של החברה צוברת הפסדים מזה מספר שנים, ניתן להניח שזו מהווה לפחות את אחת מההשפעות לרעה על תוצאות החברה גם ברבעון זה.

עבור הרבעון השני של השנה LG מדווחת על הכנסות של 15.6 טריליון וון קוריאני (כ-13.27 מיליארד דולר), נתון המהווה עליה של כ-4% בהשוואה לנתוני המכירות של החברה ברבעון השני בשנת 2018. בצד הרווח התפעולי מציגה החברה ירידה של 15.4% משנה לשנה עם נתון של 652.2 מיליארד וון קוריאני, הם כ-555 מיליון דולר.

את תוצאותיה הכספיות המלאות תחשוף החברה רק לקראת סוף החודש, אז נוכל ללמוד על הסיבות לצניחה ברווחיות במהלך הרבעון השני, אך בהתחשב בנתוני העבר, ניתן להניח כי חטיבת המובייל תיקח חלק בהפסדים. את השקת מכשירי הדגל האחרונים שלה פיצלה LG לחלקים, כאשר דגמי ה-LG G8 וה-LG V50 הושקו באיזורים שונים בעולם במהלך הרבעון השני של השנה, בעוד עם דגמי ה-LG G8s החלה החברה בהפצה רק בתחילת הרבעון השלישי. את דגמי ה-G8s מפיצה החברה באחד מהשווקים הגדולים בעולם, הודו, כך שהכנסות משוק זה לא ירשמו לטובת הרבעון השני.

עוד ברבעון השני ב-2018 הפסיקה LG להציג את הנתונים הכמותיים הנוגעים למשלוחי הסמארטפונים שלה, כך שלא ניתן לצפות כי אלו ייחשפו עם פרסום הדוחות הכספיים המלאים בסוף החודש. ברבעון הראשון של השנה רשמה חטיבת המובייל של LG ירידה של כ-29% בהכנסות עם נתון של 1.51 טריליון וון קוריאני (כ-1.28 מיליארד דולר) והפסד תפעולי של 203.5 מיליארד וון קוריאני (כ-173 מיליון דולר).

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות