ספיידרמן רחוק מהבית טווה הכנסות של 580 מיליון דולר

ספיידרמן: רחוק מהבית (תמונה באדיבות פורום פילם) ספיידרמן: רחוק מהבית (תמונה באדיבות פורום פילם)

ספיידרמן: רחוק מהבית (Spider-Man: Far from Home) הגיע לבתי הקולנוע ברחבי העולם בשבוע שעבר וכעת נכנסים המספרים הרשמיים המציגים את השבוע החזק שרשם הסרט בבתי הקולנוע בארה”ב ומחוצה לה. לאחר פתיחה מרשימה עם הכנסות של 111 מיליוני דולרים בשווקי המזרח, רושם הסרט השני של ספיידרמן בכיכובו של טום הולנד (Tom Holland) הכנסות של כ-580 מיליוני דולרים בקופות ברחבי העולם.

“רחוק מהבית” רשם הכנסות של 93 מיליוני דולרים ב-3 הימים הראשונים להקרנתו בבתי הקולנוע בארה”ב, אך למרות הנתונים החזקים הוא נותר מאחורי התוצאות שהביא לסוני “ספיידרמן: השיבה הביתה” מ-2017, שרשם באותה תקופה הכנסות של 117 מיליוני דולרים בסוף השבוע הראשון להקרנתו.

נכון להיום (א’, 7.7), סך ההכנסות שהניב הסרט החדש 6 ימים לאחר פתיחתו בבתי הקולנוע בארה”ב עמדו על 185 מיליוני דולרים, ובעוד זהו הסרט השלישי של מארוול בשנה זו, הוא עומד במקום השני בצד ההכנסות, לפני “קפטן מארוול” שהכניס 153 מיליוני דולרים בסוף השבוע הראשון ואחרי “הנוקמים: סוף המשחק” שפתח עם 350 מיליון דולר.

בשוק הבינלאומי סוגר “ספיידרמן: רחוק מהבית” 10 ימים עם הכנסות של 395 מיליוני דולרים, מה שמביא אותו לסכום גלובלי של 580 מיליוני דולרים ממכירות כרטיסים, כאשר גם במקרה זה מדובר בהכנסות העולות על אלו שהניב “קפטן מארוול” מוקדם יותר השנה. תוצאות אלו עשויות לשים את “רחוק מהבית” בנתיב הנכון להיות הסרט השלישי של מארוול מתוך שלושה ב-2019 שיגיע להכנסות גלובליות העולות על מיליארד דולר, ואם יעשה זאת, יתעלה גם על תוצאותיו של “השיבה הביתה”, שהשיב לבית של סוני ומארוול 880 מיליוני דולרים בתקופת שהותו בבתי הקולנוע.

ספיידרמן: רחוק מהבית ממשיך לספר את סיפורו של פיטר פרקר אחרי אירועי “סוף המשחק”. הפעם אנו מתלווים לפיטר (הולנד) בטיול כיתתי ברחבי אירופה, כאשר לפתע מופיע איום גדול ובלתי מוסבר בדמות יסודנים הרסניים. ניק פיורי (סמואל ל. ג’קסון) נכנס למערכה ומבקש את עזרתו של ספיידרמן, אבל פיטר לא ממש רוצה להיות נוקם בשלב הזה.

למזלו של פיטר יש גיבור חדש במערכה – קוונטין בק (ג’ייק ג’ילנהול), לוחם-מכשף רב עוצמה שהגיע אלינו מעולם אחר. הוא זוכה לכינוי “מיסטיריו”, מוביל את המתקפה נגד אותם יסודנים וגם מתיידד עם פיטר מאוד מהר. האם זו ההזדמנות שפיטר חיכה לה, להעביר את השרביט למישהו אחר? וכמה זה הוגן בכלל לצפות מנער בן 16 להיות המושיע של האנושות כולה?

השוואת מפרטים