מפעל ה-EUV של סמסונג (מקור סמסונג)

מפעל ה-EUV של סמסונג (מקור סמסונג)

סמסונג מתקדמת צעד נוסף במעבר לייצור בתהליך 5nm

| יום רביעי, 10 ביולי 2019, 15:52 | טכנולוגיה

טכנולוגיית ייצור ה-5nm של סמסונג (Samsung) עושה צעד נוסף לקראת הייצור הסופי עם אישור כלי העיצוב לייצור בטכנולוגיית ה-5LPE שלה לחברות Cadence ו-Synopsys, צעד הכרחי עבור כל יצרן המעוניין לפתח ולייצר שבבים בתהליך ייצור חדש.

המידע החדש מגיע מספר חודשים אחרי שסמסונג הכריזה על גמר פיתוח ייצור ה-5nm. תהליך הייצור החדש מסוג 5LPE (ר"ת 5nm Low Power Early) ישתמש בטרנזיסטורים מסוג FinFET כשהוא משלב שימוש בטכנולוגיית EUV (ר”ת Extreme Ultraviolet) המתקדמת ו-DUV (ר"ת Deep Ultraviolet).

ה-5LPE של סמסונג יאפשר לחברות שימוש מחדש בעיצובי שבבים שנועדו ל-7LPP תוך שיפור ה"יעילות הלוגית" (logic efficiency) בעד 25% ויאפשר לייצר שבבים בעלי צריכה חשמלית נמוכה יותר בעד 20% או עם ביצועים גבוהים יותר בעד 10% לעומת 7LPP. בין השבבים שיעברו שדרוג לייצור 5LPE ניתן יהיה למצוא את ליבות ה-Cortex-A53 ו-Cortex-A57 של ARM שישופרו על ידי Cadence.

ייצור שבבי ה-5LPE צפוי להתבצע במפעל ה-Hwaseong בקוריאה של סמסונג לאור שכבות ה-EUV הנוספות בתהליך הייצור לעומת 7LPP. פס הייצור החדש, בו סמסונג השקיעה למעלה מ-4.6 מיליארד דולר, צפוי להיות מוכן עד סוף 2019 ולהתחיל ייצור המוני ב-5LPE ב-2020.

בזמן שרובנו לא הספקנו עוד להתרגל לשבבי ה-7nm השונים, סמסונג ו-TSMC רצות אל קו ה-5nm כששתי החברות כבר עובדות על ייצור מתקדם עוד יותר של 3nm ואפילו 2nm.

מקורות
anandtech
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות