דיווח: שירות התשלומים הדיגטילי WeChat Pay יושק בישראל בשבוע הבא

שירות התשלומים WeChat Pay (מקור WeChat)

שוק אפליקציות התשלומים הישראלי צפוי לגדול בשבוע הבא עם השקת שירות WeChat Pay של טנסנט (Tencent) הסינית בישראל, זאת לפי ידיעה של אתר החדשות דה-מרקר, לפיו השירות יושק בארץ בשיתוף פעולה עם חברת האשראי כאל וגייטהאב (GateHub) ויאפשר לבעלי עסקים המכבדים את כרטיסי האשראי של כאל לקבל תשלום באמצעות השירות החדש.

בעוד ש-WeChat הסינית החלה את דרכה בתור אפליקציית מסרים הדומה לוואטסאפ ולטלגרם, כיום מדובר על אחת מהאפליקציות הגדולות בעולם עם למעלה ממיליארד משתמשים, אשר משמשת גם כאמצעי תשלום (WeChat Pay), רשת מדיה חברתית דמויית פייסבוק וטוויטר (Moments), מרכז שירותים עירוניים (City Services) ועוד הרבה יותר מכך.

שירות התשלומים החדש של וויצ’אט יגיע עם אפליקציה יעודית שנבנתה על ידי גייטהאב שתושק יחד עם אתר יעודי בו יופיעו עסקים ישראלים התומכים בשירות התשלומים החדש, כאשר התמיכה בתשלום באמצעות האפליקציה תאפשר לכ-150 אלף התיירים הסיניים שמגיעים לישראל ולכ-20 אלף הפועלים שחיים בארץ לבצע תשלומים ישירות מאפליקציית ה-WeChat.

WeChat Pay

בעוד ששירותי התשלומים הקיימים בארץ כמו פפר פיי של בנק לאומי, ביט של בנק הפועלים או פייבוקס של בנק דיסקונט מאפשרים בשלב זה העברת תשלומים בין אנשים ורק מתחילים להיכנס כאמצעי תשלום לעסקים, שירות ה-WeChat Pay יתחרה למעשה בשירות ה-Google Pay של גוגל שצפוי להיכנס השנה לארץ ושירותי ה-Samsung Pay של סמסונג ו-Apple Pay של אפל, שאינם זמינים עדיין, כחלופה לשימוש בכרטיס האשראי או מזומן.

בעוד שהתמיכה בשירות WeChat Pay מכוונת בעיקר לשוק הסיני בישראל, תיירים ועובדים זרים, כניסת שירות התשלומים יאפשר גם למשתמשים ישראליים לבצע תשלומים במדינות זרות שתומכות בשירות, ובראשן סין, מדינה בה השימוש בשירות התשלומים WeChat Pay והמתחרה Ali Pay הפך את השימוש במזומן או אשראי למיותרים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים