הדלפה: מכשיר הדגל Sony Xperia 2 יגיע עם מסך ברזולוציית 5K

Sony Xperia 2 (תמונה: Cashkaro)

בשעה שרוב הסמארטפונים כיום מגיעים עם מסכי Full HD עד +Quad HD למכשירי הדגל, סוני ממשיכה לרדוף אחרי רזולוציה גבוהה במיוחד עם דגמי הדגל שלה. סמארטפון הדגל האחרון אותו השיקה החברה הוא ה-Xperia 1, וזה מגיע עם מסך בגודל 6.5 אינץ’ ברזולוציית 4K, עם פאנל מסוג OLED ותמיכה בתכני HDR.

כעת, מגיעה הדלפה חדשה המציגה פרופיל משתמש שהודלף ודרך זה אנחנו מגלים כי רזולוציית המסך במכשיר הבא של סוני, אשר עתיד להתברר כ-Xperia 2 או כ-Xperia 1R תסתכם ב-5040 על 2160 פיקסלים (או 5K), לעומת 3840 על 1664 פיקסלים (4K) בדור הנוכחי.

באשר לעיצובו של מכשיר הדגל הבא של החברה, זה נחשף בהדלפה מטעם המדליף הוותיק OnLeaks עוד בחודש מאי, אז הוצגו תמונות הדמיה של ה-Xperia 2 (או Xperia 1R) שחשפו מספר הבדלים עיצוביים בין הדגם הנוכחי לדגם השני בסדרת הדגל החדשה, כשאלו צפויים לנוע מגודל המסך שהשתנה, אל מידותיו הכלליות ואל חלקו האחורי בעל מערך הצילום העדכני.

Sony Xperia 2 (תמונה: Cashkaro)
Sony Xperia 2 (תמונה: Cashkaro)

במבט על התמונות נוכל לראות כי ה-Xperia 2 מגיע עם מסך בגודל 6.1 אינץ’ לעומת 6.5 אינץ’ בדגם הנוכחי, כך שייתכן כי סוני הקשיבה לחוות הדעת מהקהל והבינה כי ה-Xperia 1 היה מעט ארוך מידי עבור לא מעט אנשים. מידותיו החדשות של ה-Xperia 2 עומדות על 158 מ”מ לאורך ו-68.3 מ”מ לרוחב לעומת 167 מ”מ לאורך ו-72 מ”מ לרוחב בדגם הנוכחי. עוביו של המכשיר השתנה במעט גם הוא, מ-8.2 מ”מ בדגם הנוכחי ל-8.3 מ”מ בדגם הבא.

את מערך הצילום של הסמארטפון העבירה החברה ממרכזו בחלקו האחורי לחלקו העליון והשמאלי בדומה למכשיריה בסדרת ה-XZ1, כשהיא משאירה את סורק טביעות האצבע בצד, מותירה את כפתור ההדלקה/כיבוי מתחתיו ומסיבה כזו או אחרת מסרבת לאחד ביניהם כפי שעשתה בדורות הקודמים.

תאריך הכרזתו המשוער של המכשיר תופס מקום בחודש ספטמבר כחלק מתערוכת IFA בה סוני נוהגת להציג את מכשיריה כל שנה.

השוואת מפרטים