הוכרזה: Fujifilm X10 – מצלמת פרימיום קומפקטית

| יום ראשון, 4 בספטמבר 2011, 18:56 | צילום

חברת Fujifilm הכריזה לפני מספר ימים על X10, מצלמת פרימיום קומפקטית בעלת עיצוב רטרו ואיכות תמונה גבוהה לקטגוריה, אשר שייכת לליין המצלמות של סתיו 2011. גוף המצלמה עשוי מגנזיום וכולל חיישן גדול מסוג CMOS-EXR ברזולוציה של 12 מגה פיקסלים, אשר יודע להתמודד עם ערכי ISO גבוהים – 100 עד 12,800.

עוד כוללת המצלמה עדשת זום אופטי 4x י(28-112 מ”מ) בתפעול ידני – כלומר כמו במצלמות DSLR אשר בהן השליטה בעדשה היא על ידי סיבוב טבעת ולא על ידי שימוש בכפתור אלקטרוני אשר מבצע את הפעולה. מדובר בעדשה מיוצבת ומהירה (כלומר בעלת צמצם פתוח), מה שמאפשר להכניס אור רב אל החיישן ובכך להימנע משימוש ב-ISO גבוה. מפתח הצמצם הנו F/2-F/2.8. עדשה מיוצבת משמעה הפחתת רעידות היד בעת הצילום, אפשור צילום בתנאי תאורה לקויים בהם החשיפות הן ארוכות יחסית ובעת שימוש בקצה אורך המוקד (או בזום המקסימאלי).

מעבד התמונה של המצלמה הנו Fujifilm EXR Processor אשר יודע להתמודד היטב עם רעשים ועם ISO גבוה כיאה לכל המצלמות הנכללות בסדרת ה-EXR. המצלמה מסוגלת לצלם וידאו בהפרדה גבוהה ברזולוציה של 1920*1080, בפורמט H.264 MOV עם סאונד סטריאופוני.

כמצלמת פרימיום, היא כוללת מצבים חצי אוטומטיים ומצב ידני לחלוטין, שכן היא מיועדת בעיקר עבור חובבי הצילום שמחפשים מצלמה קומפקטית משנית וקטנה (יחסית) בתור תחליף למצלמת ה-DSLR שלהם.

מצבי המצלמה החצי אוטומטיים Programmed Auto, Aperture Priority, Shutter Priority. מצב ידני מלא – Manual.

כיאה למצלמה מקטגוריית ‘קומפקטיות פרימיום’, היא מסוגלת גם לצלם קבצי RAW ולא רק קבצי JPEG. מדובר בקבצים שלא עוברים עיבוד במצלמה (להבדיל מJPEG) וניתן לעבד אותם לאחר מכן בתוכנה חיצונית במחשב.

מאפיינים נוספים

  • יכולת צילום בקצב אש גבוה, כלומר ניתן לצלם תמונות רבות בשנייה אחת. המצלמה מסוגלת לצלם 7 פריימים בשנייה ברזולוציה המקסימאלית שלה (L), או 10 פריימים לשנייה ברזולוציה בינונית (M).
  • חיבור Hot-Shoe המאפשר חיבור מבזק פלאש חיצוני למצלמה, תואם לשיטת TTL אשר מאפשרת עבודה במצב אוטומטי בפלאש החיצוני.
  • עינית אופטית בעלת כיסוי של 85% ומסך בגודל של 2.8 אינץ’ בכיסוי של 100%.
  • תמיכה בכרטיסי זיכרון מסוג SD, SDHC ו-SDXC.
  • חיבור USB 2.0 למחשב וחיבור Mini HDMI אל מסך הטלוויזיה.
  • משקל – 350 גרם יחד עם הסוללה וכרטיס הזיכרון. מדובר במשקל נמוך יחסית לאיכות התמונה שתקבלו.

לסיכום – לפחות על הנייר – מדובר במצלמה איכותית שאמנם לא מתהדרת במגה פיקסלים רבים ובזום אופטי ענק, אך מספקת איכות תמונה מצוינת המתעלה על כל מצלמה קומפקטית. המצלמה תאפשר למשתמש המתקדם ליהנות ממנה עוד יותר בזכות המצב הידני והמצבים החצי אוטומטיים, החיבור לפלאש החיצוני, ריבוי הכפתורים, נוחות השליטה והעינית האופטית.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות