סמסונג (IFA 2015)

צילום: גאדג'טי

רווחי חטיבת המובייל של סמסונג הצטמצמו ב-42% ברבעון השני של 2019

סמסונג אלקטרוניקס פירסמה היום (ד', 31.7) את דוחותיה הכספיים המלאים עבור הרבעון השני של השנה ובהתאם לתחזיות שהציגה מוקדם יותר החודש, החברה מסכמת את הרבעון עם צניחה של כ-56% ברווח הכולל אשר מגיע מכלל חטיבות החברה יחד. עיקר השחיקה ברווחיות מגיעה מצד החטיבות הגדולות ביותר בחברה, בהובלתן של חטיבות המובייל, המוליכים למחצה ועסקי ייצור השבבים (Foundry).

את הרבעון השני של השנה מסכמת סמסונג עם הכנסות של 56.13 טריליון וון קוריאני (כ-47.48 מיליארד דולר), אלו משקפות ירידה של כ-4% משנה לשנה, כאשר בצד הרווח התפעולי מדווחת החברה על ירידה חדה של כ-56% עם נתון של 6.6 טריליון וון קוריאני (כ-5.58 מיליארד דולר).

במגמת ירידה

בסמסונג מתייחסים למגמת היחלשות בשוק הסמארטפונים בעולם ומציינים כי זו תימשך גם אל תוך המחצית השנייה של השנה. החברה סיכמה את הרבעון השני עם עליה של כ-8% בהכנסות מחטיבת המובייל, את זו היא זוקפת לזכות ההשקה של סדרת הביניים Galaxy A, כשאלו הסתכמו ב-25.86 טריליון וון קוריאני (כ-21.87 מיליארד דולר). אך בצד הרווח התפעולי ראתה חטיבה זו ירידה חדה של 42% משנה לשנה עם נתון של 1.56 טריליון וון (כ-1.32 מיליארד דולר).

במהלך הרבעון השלישי מצפה סמסונג לראות שיפור במגמה של חטיבת המובייל שלה, עם השקות מתוכננות לשני מכשירי דגל יוקרתיים, הם ה-Galaxy Note 10 והסמארטפון המתקפל Galaxy Fold.

חטיבת המוליכים למחצה של החברה ראתה אף היא צניחה משמעותית ברווחיות, כשעם רווח תפעולי של 3.4 טריליון וון (כ-2.87 מיליארד דולר) מדובר בצניחה של כ-71% ברווחיות החטיבה משנה לשנה. בסמסונג מציינים כי למרות תנאי השוק החלשים בתחום, היא ראתה דרישה הולכת וגוברת לשבבי זיכרון NAND ו-DRAM, אולם למרות האופטימיות של החברה ושיפור במכירות אל מול אלו של הרבעון הראשון ב-2019, חטיבה זו הציגה ירידה של כ-27% אל מול הרבעון המקביל ב-2018.

עסקי ה-Foundry של סמסונג ספגו ירידה חדה ברווחיות גם כן ועם נתון של 4.15 טריליון וון (כ-3.5 מיליארד דולר) מדובר בירידה של כ-64% ברווח התפעולי משנה לשנה, כאשר בצד ההכנסות נראתה ירידה של כ-15%. בסמסונג מציינים כי נראתה עליה בדרישת הלקוחות שלה בייצור מערכות על שבב בתהליכי 8 ו-10 ננו-מטר מתקדמים, זאת לצד דרישה גוברת לייצור חיישני תמונה עבור מצלמות טלפונים וגידול בהזמנות חדשות מלקוחות לשבבי עיבוד המיוצרים בתהליכי 10 ו-14 ננו-מטר. את השיפור בתוצאות החטיבה עליו מדברת סמסונג ניתן לראות בשיפור בתוצאות אל מול הרבעון הראשון, עם עליה של 17% ברווח ו-14% בהכנסות, אולם במבט שנתי עדיין מדובר בירידה.

נתונים כספיים סמסונג

מקור: Samsung

במגמת עליה

את מגמת העלייה של סמסונג ברבעון השני מייצגות חטיבת מוצרי האלקטרוניקה הביתיים, בה ניתן למנות את הטלוויזיות של החברה, וחטיבת פאנלי המסך, האחראית על ייצור פאנלי מסכי ה-OLED לטלפונים תחת השמות AMOLED, Super AMOLED ולאחרונה גם Dynamic AMOLED.

חטיבת מוצרי האלקטרוניקה של סמסונג רשמה עליה של כ-6% בהכנסות משנה לשנה, עם סך של 11.07 טריליון וון (כ-9.36 מיליארד דולר), כאשר בצד הרווח התפעולי נרשמה עליה של כ-39% עם נתון של כ-710 מיליארד וון (כ-600 מיליון דולר). בסמסונג מציינים כי השקתם של דגמים חדשים בסדרת מסכי ה-QLED במהלך הרבעון היוותה גורם לשיפור בתוצאות, אולם גורם מכריע הגיע ממכירות מוצרים ביתיים כמו מקררים, מזגנים ומכונות כביסה.

חטיבת פאנלי המסך הציגה שיפור של 34% בהכנסות משנה לשנה עם נתון של 7.62 טריליון וון (כ-6.44 מיליארד דולר), כאשר בצד הרווח התפעולי נרשם נתון של כ-750 מיליארד וון (כ-634 מיליון דולר), המהווה לצמיחה של יותר מפי 5 ברווחיות משנה לשנה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות