מפעל ייצור השבבים של TSMC בטיוואן

מפעל ייצור השבבים של TSMC בטיוואן. מקור תמונה: Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., Ltd

TSMC מציגה גרסאות משופרת של תהליכי הייצור ב-7nm ו-5nm

| יום שישי, 2 באוגוסט 2019, 17:30 | חומרה, מחשבים
תגיות: 5nm, 7nm, DUV, EUV, N5, N5P, N7, N7P, TSMC

יצרנית המוליכים למחצה TSMC (ר”ת Taiwan Semiconductor Manufacturing Co) הציגה במהלך כנס VLSI 2019 שהתקיים ביפן שיפוריים בטכנולוגיית הייצור של החברה עם N7P בייצור 7nm ו-N5P בייצור 5nm יחד עם מידע נוסף על תהליכי הייצור הבאים של החברה.

הייצור בתהליך 7nm הנוכחי של TSMC קיבל את השם N7 על ידי החברה, כאשר היא הציגה את ה-N7P (ר"ת  7 Performance-enhanced version), גרסה משופרת של ה-N7 המשתמשת בייצור DUV (ר"ת deep ultraviolet) עם שיפורים בתהליך הייצור המאפשרים תוספת ביצועים של עד 7% עבור צריכת חשמל דומה או חיסכון חשמלי של 10% בפעולה באותו התדר.

בדומה לשיפור של N7P לעומת N7, גם ייצור ה-N5 בתהליך הייצור בגודל 5nm מקבל שיפור ל-N5P (ר"ת N5 Performance-enhanced version) שיציג שיפור ביצועים של עד 7% באותה צריכה חשמלית או חיסכון חשמלי של 15% באותו תדר עבודה.

תרשים תהליכי הייצור של TSMC (מקור wikichip)

בעוד ה-N7P הוא שיפור של ה-N7 הרגיל, השינוי הגדול בייצור בתהליך 7nm יגיע בדמות ייצור ה-+N7 של TSMC שישלב ייצור חלק מהשכבות בליטוגרפיית EUV (ר"ת extreme ultraviolet), כאשר השלב הבא בהתפתחות תהליך הייצור תגיע בדמות ה-N6, שעדיין יהיה מבוסס 7nm, אך ישלב עוד יותר שכבות EUV בהשוואה ל-+N7.

בזמן ששיפורי ה-N7P ו-N5P מספקים תוספת ביצועים על תהליכי הייצור הקיימים, TSMC עצמה לא פרסמה בפומבי את תהליכי הייצור החדשים אלא הציגה אותם לייצרנים השונים רק בכנס שהתקיים ביפן.

מקורות
anandtech
wikichip
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות