פיתוח חדש: סוללה מג’לי – זולה, קלה ובטוחה יותר

| יום ראשון, 11 בספטמבר 2011, 19:04 | אקולוגי, טכנולוגיה

האם הסמארטפון הבא שלכם ירוץ על ג’לי? חוקרים באוניברסיטת לידס פיתחו סוללה מפולימר ג’לי שמחליפה את הנוזל הלא יציב שנמצא בסוללות הליתיום הרגילות. הסוללות הנוזליות נמצאות כיום בחלק ניכר ממכשירי הסלולר, הטאבלטים והמחשבים הניידים. החוקרים מבטיחים שהסוללה החדשה תהיה בטוחה לשימוש כמו סוללות הפולימריות, ומנגד תפגין ביצועים מקבילים לסוללות הנוזליות. זאת במחיר פוטנציאלי בין 10% ל-20% ממחיר הסוללות המתחרות.

בפיתוח החדש אמורה להיפתר תקלת זליגת החום, שמהווה סכנה רצינית בסוללות הנוזליות. זליגת החום היא הגורם לחימום הקיצוני של הסוללות, ובמצבי קיצון אף יכולה לגרום להתלקחותן. תקלה מסוג זה גרמה לחברת Dell להחזיר בשנת 2006 ארבעה מיליון סוללות של מחשבים ניידים.

הסוללה החדשה פועלת באמצעות שכבת ג’לי שנוצרת על ידי ערבוב פולימר דמוי גומי עם נוזל המשמש כמוליך. “זה מיוצר באותם עקרונות של ייצור ג’לי: מוסיפים הרבה מים חמים לחומר מייצב”, מסביר מוביל המחקר, פרופ’ איאן וארד מאוניברסיטת לידס, “במקרה הזה משתמשים בפולימר עם נוזל מוליך”. התוצאה היא סוללה קלה וגמישה שתאפשר לייצר מכשירים ניידים קלים ויעילים מבעבר. “הג’ל הפולימרי נראה כמו שכבה אחידה, אבל למעשה הוא מכיל בערך 70 אחוזים של נוזל מוליך”, מסביר פרופ’ וארד.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות