התרשמות ראשונית משעוני ה-Amazfit 3 ו-Amazfit GTS

שעון Amazfit GTS (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

במהלך ביקור בתערוכת IFA 2019 המתקיימת בברלין, הזדמן לי להגיע לדוכן Huami ולקבל התרשמות ראשונית משעוני ה-Amazfit 3 בעל מסך ה-1.35 אינץ’ העגול ושעון ה-Amazfit GTS המרובע בעל מסך ה-1.65 אינץ’ שהושקו בחודש הקודם.

AMAZFIT GTS – שעון חכם במבנה מרובע

במבט זריז על ה-Amazfit GTS במציאות קשה לומר שלא מדובר בהעתק מדהים לשעון ה-Apple Watch, גוף המתכת של השעון מספק תחושה עמידה ומסך ה-AMOLED מספק איכות תצוגה גבוהה במיוחד, כאשר השעון מגיב בצורה פשוטה ונוחה למגע עם מעבר חלק בין התפרטים השונים.

אוסף התכונות הגדול ש-Huami שילבה בשעון מעניק למשתמשים אפשרויות מרובות, אך מצליח לסבך במעט את השימוש במסך הקטען והמעבר על כלל האפשרויות השונות, כאשר מלבד השליטה בשעון באמצעות מגע ניתן למצוא בו כפתור צדדי בודד.

שעון Amazfit GTS (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

שעון ה-Amazfit GTS מגיע עם מסך AMOLED צבעוני בגודל 1.65 אינץ’ ומציע מעקב אחר 12 סוגי פעילויות ספורט עם אפשרות מעקב אחר מיקום המשתמשים באמצעות GPS, כאשר הוא מציע זמן שימוש של כ-14 יום על פי הגדרת היצרן. השעון גם מציע עמידות למים בתקן 5ATM עם שבב NFC מובנה וחיישן דופק מסוג BioTracker PPG למעקב רציף אחר הדופק של המשתמש.

AMAZFIT 3

בניגוד ל-GTS המרובע, שעון ה-Amazfit 3 מגיע בעיצוב קלאסי יותר, בדומה לשעון ה-Amazfit, כאשר בניגוד לדגם הקודם הוא מציג מסך עגול ללא מגרעת, אך משלב מסגרת מתכנת מוגבהת שמעניקה תחושה מוזרה יחסית בזמן השימוש בשעון, לפחות מהבדיקה הקצרה שהצלחתי לערוך.

בבחינת ממשק המשתמש ניכר כי Huami הקשיבה למשתמשים שלה, תוך כדי שהיא מעלה את כמות הכפתורים בשעון מ-3 ל-4, כשהכפתורים נמצאים בחלקו הימני של השעון. זוג הכפתורים האמצעי בצד נועד לאפשר שליטה ידנית באפשרויות השונות של השעון ללא הצורך להשתמש במסך המגע שלו.

שעון Amazfit 3 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

ה-Amazfit 3 מגיע עם מסך עגול בגודל 1.34 אינץ’ בגרסה רגילה העשוייה פלדת אל-חלד (316L) ובגרסת Elite משודרגת המגיעה עם מסגרת וכפתורי טיטניום וזכוכית ספיר עמידה במיוחד. שני הדגמים מציעים חיי סוללה של עד 7 ימים במצב “שעון חכם”, עד 14 ימים במצב “חיסכון” ומעקב אחר 19 פעילויות ספורט שונות, כאשר הם תומכים ב-GPS ומגיעים עם עמידות במים תחת תקן 5ATM, שבב NFC וחיישן דופק מסוג BioTracker PPG.

בעוד שצמד השעונים מספק חוויה ייחודית כל אחד בדרכו, קשה שלא לאהוב את שעון ה-GTS המרובע והמסך האיכותי שלו, כאשר העיצוב המרובע והסולידי שלו יכול לגרום לכל אדם לבלבל את השעון עם ה-Apple Watch בקלות מרובה.

השוואת מפרטים