לוגו וואווי (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

לוגו וואווי (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

דיווח: Huawei Mate 30 ו-Mate X יגיעו ללא חנות ה-Google Play ושירותי גוגל

דיווח נוסף המגיע אלינו מסין מציין כי חברת הענק הסינית וואווי תשלח את סדרת מכשירי הדגל הבאה שלה, Huawei Mate 30, אל השוק ללא שלל האפליקציות של גוגל. במידה והדברים יתבררו כנכונים, זו היא מכה קשה במיוחד לחברה שתיאלץ למצוא חלופות ליישומים מהותיים כמו חנות האפליקציות Google Play ולשירותים כמו Google Play Services.

את שאר האפליקציות כמו ג'ימייל, יוטיוב, כרום (Chrome) וגוגל מפות תוכל החברה להציע דרך חנות אפליקציות חלופית שברשותה, ה-AppGallery, שכבר קיימת על מכשיריה הנוכחיים של החברה, אך ללא החנות עצמה וואווי תהיה חייבת למצוא חלופה ראויה ללקוחותיה המעוניינים לרכוש את המכשירים אותם היא מייצרת. הדיווח המדובר מגיע אלינו מהאתר The Nikkei Asian Review, לאחר שברשות החדשות BBC דיווחו בנושא בסוף החודש הקודם.

בשלב זה אין בידינו מידע רשמי אודות ההיפרדות הסופית מהאפליקציות של גוגל, אך על פי הדיווח החדש, המכשירים החדשים של וואווי מדגמי Mate 30 ו-Mate X עדיין יריצו את מערכת ההפעלה אנדרואיד הנמצאת בבעלותה של גוגל, אם כי לא יהיה מדובר בגרסה אותה אנחנו מכירים, אלא בגרסת הקוד הפתוח שנגישה לכולם. על גרסת הקוד הפתוח הזו וואווי תצטרך לבנות את כל שתצטרך, זאת על מנת שהלקוח הסופי יקבל מוצר מוגמר לחלוטין שאינו מושפע מהמתרחש ברקע.

מול כל האתגרים הללו וואווי עומדת מאחר שהיא נמצאת ברשימת ה-Entity List של ארצות הברית האוסרת על חברות אמריקאיות לבצע מסחר עמה, מה שמונע ממנה לרכוש את שירותיה של גוגל. לאחרונה החברה נהנתה מדחייה של 3 חודשים, אך הדבר היה תקף רק לתמיכה במכשירים קיימים המריצים את המערכת ולא במכשירים חדשים שעוד לא יצאו אל השוק כמו סדרות ה-Mate 30 או ה-Mate X.

לדברים הללו נקבל אישור באופן סופי באירוע ההכרזה של סדרת ה-Huawei Mate 30 שייערך ב-19 בספטמבר, כשאת הפצתו של ה-Huawei Mate X אמורה החברה להתחיל החל מהחודש הבא.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות