השוואה: iPhone 11 מול iPhone XR – עיצוב, מפרט ומחיר

iPhone XR (משמאל) ו-iPhone 11 (מימין) (תמונות: Bestbuy) iPhone XR (משמאל) ו-iPhone 11 (מימין) (תמונות: Bestbuy)

במשך שנה אפל מכרה את מה שלבסוף התברר כאייפון הנמכר ביותר מסדרת האייפונים האחרונים שלה. למכשיר הזה היא קוראת iPhone XR וזה הושק בשנה שעברה עבור תג מחיר של 749 דולרים. ביום שלישי האחרון החברה התפנתה להציג את ממשיך הדרך שלו אשר זכה לשם iPhone 11, וכעת, הוא זה שמהווה את הסטנדרט לסדרת האייפונים החדשה, בעוד דגם ה-XR זוכה לירידה במחיר וימשיך להימכר באופן רשמי, זאת בניגוד לשני הדגמים בסדרת ה-iPhone Xs.

ההבדלים העיקריים בין זוג האייפונים הזולים ביותר בסדרה מסתכמים בשינויים עיקריים במערך הצילום, בביצועים, בחיי הסוללה, בעיצוב ובעמידות הכללית. ה-iPhone 11 מגיע עם גוף עמיד יותר הן מבחינת נפילות והן מבחינת נוזלים, כאשר זה גם מגיע בגרסאות אחסון נוספות ועם מערך צילום משודרג.

עיצוב: אייפון 11 מול אייפון XR

בדומה לבעיה הויזואלית אותה ניתן למצוא בדגמי ה-iPhone 11 Pro וב-iPhone 11 Pro Max, לא ניתן להבדיל רק ממבט חזיתי בין ה-iPhone 11 לקודמו עקב העובדה שאפל שמרה על המגרעת בצורתה המקורית והותירה את גודל השוליים כפי שהיו בדגם ה-XR. עקב העובדה הזו, במידה ולא נחזיק את המכשיר ביד לא נוכל לדעת האם מדובר בדגם החדש או בדגם הקודם רק ממבט זריז על חזיתו.

גם במסגרת המכשיר ניתקל בתופעה זהה בשעה שאפל ממקמת את כפתורי ויסות הווליום בחלקה השמאלי של המסגרת, את כפתור ההשתקה מעליהם ואת כפתור ההדלקה/כיבוי וסירי בצד הימני. פסי האנטנה שמרו על המקום בו התיישבו בדגם הקודם גם בדגם החדש, בזמן שבתחתית נוכל למצוא את מחבר ה-Lightning ואת הגריל לרמקולים.

iPhone XR (משמאל) ו-iPhone 11 (מימין) (תמונות: Apple)
iPhone XR (משמאל) ו-iPhone 11 (מימין) (תמונות: Apple)

על פי אפל, ה-iPhone 11 מגיע עם הזכוכית הקשיחה ביותר בסמארטפון אי פעם, כך שאנחנו מצפים לעמידות משופרת בפני נפילות לעומת כל דגם קודם של אייפון אותו השיקה החברה. לעומת זאת, אפל לא שינתה את המסגרת כשכאן אנחנו ממשיכים למצוא את מסגרת האלומיניום אותה קיבלנו גם עם דגם ה-iPhone XR עם זכוכית מבריקה בחלקו האחורי של המכשיר.

ההבדלים בעיצוב שכן נמצא בין שני הדגמים כוללים את התוספת של מצלמה נוספת למערך הצילום, שמקבל מתיחת פנים בפני עצמו והעברתו של לוגו החברה לחלקו האמצעי של הגב.

את מידותיהם של זוג המכשירים תוכלו לראות להלן:

דגםiPhone XRiPhone 11
אורך150.9 מ"מ150.9 מ"מ
רוחב75.7 מ"מ75.7 מ"מ
עובי8.3 מ"מ8.3 מ"מ
משקל194 גרם194 גרם

מפרט טכני – iPhone 11 מול iPhone XR

כמו שעשתה עם שאר הסדרה, גם בדגם זה המפרט הוא החלק המרכזי אשר קיבל שדרוג’ בשעה שעם ה-iPhone 11 אנחנו מקבלים מערכת שבבים חדשה, מערך צילום משודרג, חיי סוללה ארוכים יותר, עמידות גבוהה יותר בפני מים ומאפיינים משותפים כמו קישורית בלוטות’ 5.0 שהייתה גם בדור הקודם ועוד. ה-iPhone 11 מביא עימו גם שיפורים תוכנתיים כמו אפשרות ה-QuickTake לצילום סרטונים דרך ממשק המצלמה, מצב לילה חדש ואפשרויות נוספות.

בחלקו הקדמי של ה-iPhone XR נמצא מסך בגודל 6.1 אינץ’, עם פאנל מסוג IPS LCD, ברזולוציית +HD ובפריסה של 1792 על 828 פיקסלים. עם ה-iPhone 11 אפל לא טרחה לשנות שום פרט בתצוגה הן מבחינת הפאנל, דרך הרזולוציה ועד רמת הבהירות שנותרה זהה לחלוטין. כך או כך, את הפרטים המלאים על זוג המסכים תוכלו לראות להלן:

דגםiPhone XRiPhone 11
גודל התצוגה6.1 אינץ'6.1 אינץ'
רזולוציה ופאנלפריסה: 1792 על 828 פיקסלים
פאנל: Liquid Retina HD IPS LCD
פריסה: 1792 על 828 פיקסלים
פאנל: Liquid Retina HD IPS LCD
צפיפות פיקסלים326 פיקסלים לאינץ'326 פיקסלים לאינץ'
מאפיינים נוספיםתמיכה ב:
HDR10
Dolby Vision
True Tone
Wide Color P3
Haptic Touch
רמת ניגודיות: 1400 ל-1
בהירות מקסימלית: 625 יחידות אור (Nits)
תמיכה ב:
HDR10
Dolby Vision
True Tone
Wide Color P3
Haptic Touch
רמת ניגודיות: 1400 ל-1
בהירות מקסימלית: 625 יחידות אור (Nits)

לעומת חוסר השינוי שהתבצע במסך, הביצועים במכשיר צפויים לראות קפיצה משמעותית עם המעבר למערכת השבבים Apple A13 Bionic לעומת ה-Apple A12 Bionic. המערכת החדשה כוללת זוג ליבות עוצמתיות המהירות יותר ב-20 אחוזים וחסכוניות יותר ב-30 אחוזים בצריכת החשמל מקודמותיהן, בשעה ש-4 הליבות החסכוניות בחשמל מלכתחילה מהירות יותר כעת ב-20 אחוזים וחסכוניות אף יותר ב-40 אחוזים.

מערך העיבוד הגרפי מקבל שיפור של 20 אחוזים בגזרת המהירות גם הוא, בשעה שזה צורך 40 אחוזים פחות כוח מקודמו. שבב העיבוד הייעודי לפעולות בינה מלאכותית (Neural Engine) אשר כולל 8 ליבות מהיר יותר בדור העדכני ב-20 אחוזים, זאת תוך צריכה פחותה ב-15 אחוזים בצריכת החשמל. עוד שינוי מה-iPhone XR מתגלה בגזרת נפחי האחסון, כשאת דגם זה תמכור כעת אפל רק בגרסאות 64 או 128 גיגה-בייט (למרות שהייתה גרסת 256GB עם ההשקה בשנה שעברה), ועם הדגם החדש תציע גם אופציה ל-256 גיגה-בייט.

חיי הסוללה של ה-iPhone XR היו טובים למדי בסקירתינו למכשיר, כך שכשאפל מציינת שחיי הסוללה ב-iPhone 11 ארוכים בשעה אחת יותר מחיי הסוללה ב-iPhone XR אנחנו כבר יודעים למה לצפות. הנתון המדובר מתייחס לתוצאה של ניגון וידאו על המכשירים (16 שעות ב-iPhone XR לעומת 17 ב-iPhone 11), כשזוג המכשירים הפיקו תוצאה זהה של 65 שעות ניגון מוזיקה ללא צפייה בסרטונים.

לצערנו, עם ה-iPhone 11 אפל לא מספקת מטען מהיר באריזה כפי שהיא עושה בדגמי ה-iPhone 11 Pro וה-iPhone 11 Pro Max, כך שבמידה ואתם מעוניינים לספק למכשיר שלכם כוח בצורה מהירה יותר כנראה שתצטרכו לרכוש את המטען המהיר בנפרד. כמובן שבדומה ל-iPhone XR, גם ה-iPhone 11 תומך בטעינה אלחוטית.

שאר ההבדלים המייחדים את ה-iPhone 11 מה-iPhone XR כוללים עמידות קשוחה יותר בפני מים ואבק בתקן IP68 עד לעומק של 2 מטר למשך חצי שעה, זאת לעומת תקן IP67 המעניק הגנה מפני מים ואבק עד לעומק של מטר למשך חצי שעה שהיה קיים ב-iPhone XR. בנוסף לכך, הדגם החדש תומך באודיו מרחבי משופר (Spatial Audio) וב-Dolby Atmos, יחד עם תקן Wi-Fi 6 למהירויות הורדה והעלאה משופרות ומבזק לד בהיר יותר ב-36 אחוזים מקודמו.

את כל הפרטים על מערכי הצילום של זוג המכשירים תוכלו לראות להלן:

 iPhone XRiPhone 11
מספר חיישנים במערך הראשי12
חיישן ראשי12 מגה פיקסל12 מגה פיקסל
תכונות חיישן ראשימפתח צמצם f/1.8
מיוצב אופטית (OIS)
Smart HDR
מפתח צמצם f/1.8
מיוצב אופטית (OIS)
Smart HDR דור שני
מצב לילה (Night Mode)
חיישן משני--
חיישן זווית רחבה-12 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.4
וידאועד 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה
טווח דינמי רחב בוידאו עד 30 פריימים לשנייה
עד 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה
טווח דינמי רחב בוידאו עד 60 פריימים לשנייה
Audio Zoom להדגשת השמע באיזור מסוים
QuickTake להסרטת וידאו בלחיצה ארוכה על כפתור הצילום
מצלמת סלפי7 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.2
Smart HDR
Face ID
12 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.2
Smart HDR דור שני
Face ID מהיר יותר ב-30 אחוזים
וידאו סלפיעד Full HD בקצב של 60 פריימים לשנייהעד 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה
הילוך איטי בקצב של 120 פריימים לשנייה

מחירים

מחירו של ה-iPhone 11 אמנם נמוך ב-50 דולר בכל הגרסאות בהשוואה למחירים שראינו עבור ה-iPhone XR בהשקה בשנה שעברה, אולם מאחר ואפל ממשיכה למכור את דגם ה-XR בצירוף ירידת מחיר, המחירים שאנו מציגים בטבלה כוללים ירידה זו. את השקת סדרת האייפונים החדשה תבצע חברת iDigital ב-26.9. יחד עם זאת, ה-iPhone 11 זמין לרכישה בצבעים סגול, צהוב, ירוק, שחור, לבן ואדום, בעוד שה-iPhone XR זמין בצבעים כחול, לבן, שחור, צהוב, קורל (כתום) ואדום.

דגםנפח אחסוןמחיר
iPhone XR64 גיגה-בייט599 דולר
iPhone XR128 גיגה-בייט649 דולר
iPhone 1164 גיגה-בייט699 דולר
iPhone 11128 גיגה-בייט749 דולר
iPhone 11256 גיגה-בייט849 דולר

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים