מפעל ייצור השבבים FAB2 של TSMC בטיוואן (מקור TSMC)

זמני אספקת שבבי ה-7nm גדלים לשישה חודשים

| יום ראשון, 22 בספטמבר 2019, 16:18 | חומרה, מחשבים
תגיות: 7nm, AMD, TSMC

יצרנית המוליכים למחצה TSMC (ר”ת Taiwan Semiconductor Manufacturing Co) מגדילה את זמני אספקת שבבי ה-7nm של החברה מחודשיים ל-6 חודשים, מה שמשלש למעשה את זמן ההמתנה של לקוחות החברה לשבבי ה-7nm מה שעלול לצור בעיות מלאי בעבור לקוחות החברה.

TSMC נמצאת היום בחזית עולם ייצור השבבים יחד עם סמסונג, כאשר רק לאחרונה החברה הכריזה על ייצור 5nm ו-7nm משופרים. כיום, אחוז גבוה מיכולת הייצור של החברה מופנה לייצור שבבים ה-7nm שהפכו לנפוצים, דבר שלמעשה הופך לעקב האכילס של TSMC עם הגדלת זמני האספקה ללקוחות החברה.

הגדלת זמני האספקה של שבבי ה-7nm מחודשיים בלבד ל-6 חודשים יכולה לגרור עימה בעיות אספקה ומלאי של שבבי 7nm, מה שבתורו עלול לגרור לעליית מחירי מוצרים, כאשר בין הלקוחות המרכזיים של TSMC שצפויים להיפגע מהשינוי אפשר למצוא את AMD שהעבירה את כלל ייצור השבבים המתקדמים שלב בתחום המעבדים וכרטיסי המסך לייצור 7nm ואף אפל שמייצרת את מערכות השבבים המתקדמות של החברה ב-TSMC.

בעולם של ביקוש והיצע, היעדר היצע מספק יכול לגרור לא מעט בעיות, בעיקר כשמדובר בתחום ייצור השבבים, בו TSMC היא בין החברות הבודדות יחד עם סמסונג ואינטל שמשקיעות סכומי עתק בשדרוג ושיפור יכולת ייצור השבבים המתקדמים. אף שהחברה צפויה להשקיע בשדרוג יכולת הייצור שלה, סביר להניח שיתקיים מצב דומה לזה אליו נקלעה אינטל עם בעיות ייצור שבבי ה-14nm.

AMD

בעוד AMD לא הגיבה בצורה רשמית למידע על הגדלת זמני האספקה של TSMC, החברה מסרה כי החליטה לעדכן את הלקוחות השונים שלה על כוונתה להשיק את מעבד ה-Ryzen 9 3950X והדור השלישי של מעבדי ה-Threadripper בחודש נובמבר הקרוב.

בעוד שלא מדובר על תגובה רשמית לסוגיית הייצור של TSMC, אפשר לומר כי AMD מנסה למנוע חששות מלקוחות החברה על בעיות אספקה למעבדי ה-Zen 2 של החברה.

מקורות
digitimes
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות