אמזון מכריזה על 8 מוצרים חדשים בסדרת ה-Echo

משפחת מוצרי האמזון החדשה (מקור אמזון)

באירוע השקה אותו ערכה אמזון אמש (ד’, 25.9) בארה”ב, הציגה החברה לא פחות מ-8 מוצרים חדשים בסדרת ה-Echo החכמה שלה, עם רמקולים ומסכים חכמים חדשים, אוזניות אלחוטיות חכמות Echo Buds וצמד מוצרים לא שגרתיים – טבעת Echo Loop חכמה ומשקפי Echo Frames.

סדרת המוצרים החדשה של אמזון נועדה לספק לצרכנים אפשרויות חדשות לשימוש בעוזרת הקולית Alexa של החברה בין אם מדובר בשימוש בבית עצמו או שימוש מחוצה לו, כאשר החברה משפרת ומשדרגת את המוצרים הקיימים שלה בהתאם לתגובות המשתמשים.

המוצר הראשון בסדרה החדשה הוא גרסה מעודכנת לרמקול ה-Echo Plus של אמזון, ה-All-new Echo, או בתרגום חופשי לעברית “האקו החדש לגמרי”. מדובר ברמקול גדול שיגיע עם כיסוי בד חיצוני בדומה למוצרים אחרים בסדרה וב-4 צבעים שונים: כחול (Twilight Blue), שחור (Charcoal), אפור (Heather Grey) וחום בהיר (Sandstone).

רמקול ה-All-new Echo יהיה זמין למכירה במחיר של 100 דולר.

רמקול All-new Echo (מקור אמזון)

להוספה קלה ונוחה של Alexa לבית, אמזון הציגה את ה-Echo Flex, “שקע חכם” המתחבר ישירות לשקע החשמל ונועד לאפשר לדבר ולשלוט על Alexa בצורה פשוטה וזולה. אף שניתן יהיה לנהל שיחה עם Alexa דרך ה-Flex, הוא יכיל רמקול פשוט למדי ולא יאפשר השמעת מוזיקה איכותית בדומה לדגמים האחרים בסדרה, אלא ישמש יותר להפעלה קולית של Alexa.

יחד עם השליטה על Alexa, ה-Echo Flex מכיל גם שקע USB מובנה שיאפשר להשתמש בו כמטען למכשירים, כשבנוסף ניתן יהיה לחבר ל-Flex תוספים שונים, דוגמת חיישן תנועה או מנורת לילה, וזאת ללא צורך בשימוש בשקעי חשמל נוספים.

שקע ה-Echo Flex יהיה זמין למכירה במחיר של 25 דולר.

שקע חכם Echo Flex (מקור אמזון)

רמקול ה-Echo Dot הפופולרי של אמזון מקבל שדרוג בדמות Echo Dot with clock, גרסה חדשה לדור השלישי של ה-Echo Dot שמקבל, כמו שהשם רומז, תצוגת LED על חלקו החיצוני שתוכל להציג את השעה או הטמפרטורה, מה שהופך אותו למעשה לשעון מעורר “אמיתי יותר” עם אפשרות להשתקה של השעון המעורר בנגיעה על חלקו העליון.

רמקול ה-Echo Dot with clock יהיה זמין למכירה במחיר של 60 דולר.

רמקול חכם Echo Dot with Clock (מקור אמזון)

בתחום המסכים החכמים אמזון הציגה את ה-Echo Show 8, התוספת החדשה ביותר של החברה למשפחת מסכי ה-Echo Show החכמים, אשר ממוקם בין ה-Echo Show 5 בעל מסך ה-5 אינץ’ וה-Echo Show הרגיל עם מסך 10 אינץ’ ונראה למעשה כגרסה גדולה יותר של ה-Show 5 מבחינת העיצוב.

מסך ה-Echo Show 8 החכם יהיה זמין במחיר של 130 דולר.

מסך חכם Echo Show 8 (מקור אמזון)

אמזון לא מסיימת עם תחום האודיו ומציגה גם את רמקול ה-Echo Studio, רמקול חזק במיוחד בעוצמה של 330W שנועד לספק סאונד איכותי והיקפי המשלב 5 רמקולים כיווניים (directional speakers) בנוסף לוופר יעודי בגוף אחד. הרמקול יכיל מנגנון פנימי להתאמת איכות הסאונד בהתאם למיקום הרמקול בחדר כשבנוסף יוכל לשמש כהאב Zigbee להפעלת מוצרים חכמים.

רמקול ה-Echo Studio הוא הרמקול החכם הראשון שנועד לספק סאונד היקפי 3D ומשתמש בטכנולוגיית Dolby Atmos ו-360 Reality Audio של סוני, כאשר ניתן יהיה לחבר בין 2 רמקולי Echo Studio לחווית סאונד טובה עוד יותר. כל רמקול משתמש בממיר אותות דיגיטליים לאנלוגיים (DAC) באיכות של 24 ביט עם מגבר בעל טווח של 100kHz להשמעת אודיו איכותי במיוחד ויתמוך בשירות ה-Amazon Music HD של החברה.

רמקול ה-Echo Studio יהיה זמין למכירה במחיר של 200 דולר.

רמקול Echo Studio (מקור אמזון)

חברת אמזון מצטרפת לטרנד אוזניות ה-TWS האלחוטיות עם הצגת אוזניות ה-Echo Buds שיגיעו עם טכנולוגיית סינון הרעשים של חברת Bose ויאפשרו להפעיל את העוזרת הקולית Alexa של אמזון או את Siri של אפל ו-Google Assistant של גוגל.

כל אוזניה תגיע עם זוג דרייברים מבית armature לקבלת סאונד איכותי ונקי ושלישיית מיקרופונים, 2 חיצוניים ואחד פנימי, שנועדו לסייע לאוזניות לסנן את הרעשים בצורה טובה יותר ולאפשר להפעיל את העוזרת הקולית Alexa גם בסביבה רועשת.

ה-Echo Buds יגיעו בתקן IPX4 לעמידות בפני זיעה, השפרצות מים וגשם, כאשר הסוללה המובנית תאפשר שימוש של עד 5 שעות מוזיקה או 4 שעות דיבור ומארז הטעינה שלהן יאפשר להטעין אותן 3 פעמים נוספות לקבלת עד 15 שעות מוזיקה נוספות או 12 שעות דיבור נוספות.

אוזניות ה-Echo Buds יהיו זמינות למכירה במחיר של 130 דולר.

צמד מוצרי ה-Echo האחרון הוא גם השאפתני ביותר של אמזון, כשהם מגיעים מתוכנית ה-Day 1 Editions של החברה שנועדה לתת למשתמשים אפשרות להתנסות במוצרים עתידיים שעדיין לא יהיו זמינים לקהל הרחב של החברה.

המוצר הראשון הוא משקפי ה-Echo Frames החכמות שיגיעו כמסגרת משקפיים אליהם ניתן יהיה להוסיף עדשות לפי צרכי המשתמש. ה-Frames יאפשרו להפעיל את Alexa מחוץ לבית ללא צורך להוציא את המכשיר הסלולרי מכיס, כאשר המשקפיים יכילו 4 מיקרו רמקולים המשדרים את השמע ישירות אל האוזן של המשתמש תוך הקטנת רעשי הסביבה.

משקפיים חכמות Echo Frames (מקור אמזון)

התוספת הסופית והאחרונה לסדרת ה-Echo של אמזון היא טבעת ה-Echo Loop החכמה, המאפשרת לבצע שיחות טלפון קצרות או להפעיל את Alexa באמצעות צמד מיקרופונים מובנה, כאשר ניתן יהיה לשמוע באמצעות רמקול זעיר המובנה בטבעת בהצמדה של הטבעת לאוזן. בנוסף, הטבעת תכיל מנוע רטט זעיר שיאפשר ליידע את המשתמש על התראות שונות.

משקפי ה-Echo Frames וטבעת ה-Echo Loop יהיו זמינים לרכישה בהזמנה בלבד, כאשר מחיר המשקפיים יעמוד על 180 דולר ומחיר הטבעת יעמוד על 130 דולר.

טבעת חכמה Echo Loop (מקור אמזון)

אין ספק כי אמזון ממשיכה להשקיע בתחום המוצרים החכמים לבית ובעוזרת הקולית של החברה והיא אף מרחיבה את אפשרויות השימוש בה באמצעות אוזניות ה-Echo Buds, המשקפיים והטבעת החכמה, אף שאלו לא יהיו זמינים בצורה רחבה לפחות בשלב הראשוני.

השוואת מפרטים