סדרת ה-Pixel 4 נחשפת עם מפרט מלא, עיצוב רשמי, פיצ’רים ומה בקופסה

Google Pixel 4 XL (תמונה: Evleaks/Twitter) Google Pixel 4 XL (תמונה: Evleaks/Twitter)

אם לרגע חשבנו כי לא נוכל לדעת יותר עד למועד ההכרזה על סדרת ה-Google Pixel 4, נראה כי בכל יום שעובר אנחנו סוגרים כל פינה אפשרית שהייתה אמורה לצאת לאור רק במועד ההכרזה. את ההכרזה המדוברת גוגל תערוך רק ביום שלישי שבעוד כשבועיים (15.10), אך עד אז אנחנו נחשפים אל התמונות הרשמיות, המפרט המלא, הפיצ’רים, מערך הצילום המרשים ועוד.

Pixel 4 – המפרט הטכני

לפני שניגש אל חלקת היכולות של המכשירים, נבחן תחילה את המפרט הטכני של השניים. מהמפרט המלא של דגמי הסדרה ניתן ללמוד כי גוגל תשווק את שני הדגמים תחת הרעיון של זוג מכשירים זהים אך בגדלים שונים, כשההבדלים היחידים ביניהם יסתכמו בקיבולת הסוללה ובגודל המסך. שאר המפרט, כמו מערכת השבבים, מערך הצילום, הרמקולים ועוד נותרים זהים.

עם דגם ה-Pixel 4 נקבל מסך בגודל 5.7 אינץ’, עם פאנל מסוג OLED, ברזולוציית +Full HD ובקצב רענון של 90 הרץ. במעבר ל-Pixel 4 XL נמצא מסך בגודל 6.3 אינץ’, עם פאנל מסוג OLED, ברזולוציית +Quad HD ובקצב רענון מירבי של 90 הרץ. ההבדל האחרון בין השניים מסתכם בקיבולת הסוללה, כשזו מגיעה בקיבולת 2800 מיליאמפר/שעה בדגם הפיקסל 4 ובקיבולת של 3700 מיליאמפר/שעה בדגם ה-Pixel 4 XL.

לאחר שנפרדנו מההבדלים, ניגש אל החלקים המשותפים בהם נוכל להבחין בגזרת הביצועים המתבססת על מערכת השבבים Snapdragon 855 יחד עם תמיכה מליבת עיבוד ייעודית לפעולות בינה מלאכותית הנקראת Pixel Neural Core, בה ניגע בהמשך. יחד עם מערכת השבבים נקבל גם 6 גיגה-בייט של זיכרון עבודה (RAM) ו-64 או 128 גיגה-בייט של נפח אחסון.

מערך הצילום מורכב מזוג חיישני 12 ו-16 מגה פיקסל, בשעה שחיישן ה-12 מגה פיקסל תומך בפוקוס מהיר בטכנולוגיית Dual Pixel והחיישן המשני מאפשר ביצוע של זום אופטי ללא ירידה באיכות התמונה. מעבר לכך, גוגל תתמוך במכשירים במשך 3 שנים של עדכוני תוכנה רצופים, זאת בשעה ששבב האבטחה הייעודי הנקרא Titan M ישמור על הנתונים שלכם מוצפנים.

התכונות המיוחדות של ה-Pixel 4

כפי שהצלחנו להבין מכל הכרזה של מכשיר כזה או אחר, המפרט היבש על הנייר הוא לא כל מה שאנחנו צריכים על מנת לייצר מכשיר מוצלח, וגוגל מתגאה בכך שגם כשמערך הצילום שלה כולל חיישן אחד בלבד היא עדיין מצליחה לשמור על מקומה בחמישייה הראשונה מול מתחרים עם 2, 3 ו-4 עדשות צילום באמצעות שילוב חכם במיוחד של התוכנה. גם בדגמי ה-Pixel 4 גוגל תספק חומרה משופרת כפי שהיא עושה כל שנה אך מדגישה את הפיצ’רים שהטמיעה בגזרת התוכנה.

הפיצ’ר הראשון בו גוגל השקיעה מאמצים רבים יהיה ה-Motion Sense. על מנת לאפשר את קיומו של פיצ’ר זה גוגל הטמיעה את רדאר הסולי מפרויקט סולי, כך שזה יזהה כל תנועה סביבו ויאפשר ביצוע מחוות מדויק המתיר שימוש במכשיר ללא מגע. לדוגמה, נוכל להחליף בין שירים, להשתיק שיחות נכנסות, לבטל שעונים מעוררים ועוד באמצעות מחווה מהירה מעל המכשיר.

בנוסף לכך, גוגל הטמיעה עוד מספר חיישנים על מנת שכולם יעבדו יחד, במטרה לאפשר את פתיחת המכשיר באמצעות סריקת פנים מהירה ומאובטחת בשלושה ממדים.

לצד הדברים הללו, גוגל תשיק עם המכשיר את הדור הבא של העוזרת האישית מתוצרתה (Google Assistant), אשר תציע מגוון רחב של שיפורים כמו ביטול החלונית הקטנה שהופיעה על גבי המסך והסתירה חלק ממנו לטובת פס זוהר שיצוץ בתחתית המסך בכל פעם שנאמר “Hey Google”, זאת בנוסף להבנה ומענה טובים יותר.

דרך מספר סרטונים שהודלפו ומציגים את יכולותיה החדשות של העוזרת נוכל לראות אפשרויות כמו מענה מהיר בתוך שיחה, שליטה מלאה על אפליקציית התמונות הייעודית של גוגל ועוד.

מערך הצילום יקבל השנה שדרוג משמעותי באמצעות השימוש במערך העיבוד הייעודי לפעולות הקשורות בבינה מלאכותית, כשמערך הצילום יהיה אחד מהרכיבים שייהנו מהתוספת החדשה. דרך מספר תמונות שהודלפו ושצולמו היישר מה-Google Pixel 4, נוכל לראות שימוש במצב צילום הכוכבים החדש אשר מציע שימוש בעיבוד הייחודי שיגיע עם המכשיר ובטכניקות נוספות על מנת לאפשר צילום של שביל החלב היישר מהפיקסל 4.

גם מצב הלילה (Night Sight) קיבל שדרוג משמעותי על פי התמונות שהופצו, כשזה מציג חשיפה נכונה כמעט לכל האובייקטים שבתמונות מלבד מקורות האור שהופכים לחזקים לאחר השימוש בחשיפה מעט ארוכה. התמונות שהודלפו מציגות גם שימוש במצב הפורטרט המציע טשטוש נאה של הרקע, אך בתמונה של זוג הנשים (ראו מטה) ניתן להבחין באי דיוקים בהפרדה בין הרקע למצולמות. בין שאר התמונות נוכל להבחין גם בכאלו המציגות טווח דינמי מרשים, כך שכל שנותר לנו זה לחכות שהמכשיר ייצא לשוק.

יתר הדברים הידועים לנו על המכשירים הם שאלו יגיעו עם רמקולים סטריאופוניים ושבקופסה נמצא כבל מסוג USB-C ל-USB-C באורך מטר, מטען בהספק של 18 וואט, חוברות הדרכה, סיכה להוצאת הסים, מחבר מיוחד להעברת נתונים מהירה ממכשיר למכשיר ואת המכשיר עצמו. על פי הנתונים הללו לא נקבל השנה אוזניות בקופסה, אך ייתכן כי בחלקים שונים בעולם גוגל כן תספק אוזניות עקב חיוב חוקי של הנושא.

לבסוף, נוכל לספר כי גוגל וחברת הפוקימון בנו אפליקציה מיוחדת בשם “!Pokemon, Wave Hello”, על מנת להדגים למשתמשים את יכולותיו של רדאר הסולי והמחוות אותן הוא מאפשר. במידה והאפליקציה רצה על מכשיר שאינו ה-Pixel 4 המגיע עם הרדאר, היא פשוט תפעל באמצעות מגע ולא מחוות, כך שאין הרבה לחפש באפליקציה במידה ואינכם משתמשים במכשיר הפיקסל 4 לפחות בשלב זה ועד יציאת ההמשך שנקרא “Pokemon Sword” ו-“Pokemon Shield”.

על סדרת ה-Google Pixel 4 תכריז החברה באירוע שתערוך בניו יורק ב-15.10, כשהסדרה תוצע בצבעים שחור, לבן וכתום. באירוע תוכלו לצפות בשידור חי בלחיצה כאן.

השוואת מפרטים