מערכת macOS Catalina (מקור אפל)

מערכת macOS Catalina (מקור אפל)

מערכת ההפעלה macOS Catalina זמינה כעת להורדה

| יום שני, 7 באוקטובר 2019, 21:44 | מחשבים, מערכות הפעלה

אפל השיקה היום (ב', 7.10) באופן רשמי את הגרסה החדשה שלה למערכת ההפעלה המיועדת למחשבי מק. macOS Catalina מגיעה תחת גרסה 10.15 וזמינה להורדה דרך מנגנון העדכון במחשבי המק (System Preferences >> Software Update או בהורדה מחנות האפליקציות.

macOS Catalina זמינה עבור מחשבי מק שהושקו החל מאמצע 2012 כעדכון בחינם (פרט לדגם Mac Pro שהושק באמצע 2012), אולם באפל מזכירים כי לא כל התכונות שהוצגו יחד עם מערכת ההפעלה יהיו זמינות עבור כלל המחשבים הנתמכים.

מערכת ההפעלה החדשה תאפשר למפתחים להתאים יישומי Xcode שנועדו ל-iPad כך שאלו יוכלו לעבוד בצורה טבעית ב-macOS Catalina ולהציע מגוון רחב של תוכנות חדשות למחשבי המק. בנוסף, מאפשרת אפל להשתמש במסך ה-iPad כמסך משני למחשב לעבודה במקביל על שני המסכים או שימוש ב-iPad כטאבלט ציור עבור אפליקציות התומכות בעטי מגע באמצעות ה-Apple Pencil של החברה.

שינוי נוסף בגרסה החדשה הוא פירוק תוכנת ה-iTunes מוכרת של אפל לאפליקציות נפרדות הכוללות את תוכנת המוזיקה Apple Music, תוכנת הפודקאסטים Apple Podcasts ותוכנת Apple TV נפרדת לצפיה בתכני וידאו, כאשר תוכנת הגלריה Photos, דפדפן ה-Safari, תוכנת האימייל Mail, תוכנת הפתקים Notes ותוכנת התזכורות Reminders מקבלות גם הן שיפורים חדשים, כמו חסימת כתובות מייל, ביטול רישום לתפוצות מייל, דף בית חדש בספארי עם הצעות מסירי על דפים החשובים שלכם על פי מנוע הלמידה של העוזרת הדיגיטלית ועוד.

בצד האבטחה, תוכנת ה-Gatekeeper של אפל תבדוק מעכשיו כל אפליקציה אל מול בעיות אבטחה ידועות, כאשר כל אפליקציה תצטרך אישור מפורש מהמשתמש לקבלת גישה לקבצים על המחשב. בנוסף, אפל איחדה את אפליקציות איתור המכשירים לאפליקציה יחידה, כפי שעשתה גם ב-iOS ו-iPadOS, כך שתוכלו לאתר את המכשיר שלכם ושל החברים או המשפחה המשתפים עמכם את המיקום דרך אפליקציה יחידה.

גודל העדכון המוצהר על ידי אפל עומד על 4.9 גיגה-בייט, אך נוכל לומר כי בפועל התבקשנו להוריד עדכון גדול בהרבה (כ-8 גיגה-בייט) לפני ההתקנה. נזכיר לכם לגבות את המידע החשוב לכם על המחשב לפני כל עדכון גדול כמו זה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות