מפעל ייצור השבבים FAB2 של TSMC בטיוואן (מקור TSMC)

חברת TSMC מכריזה על מעבר לייצור המוני בתהליך +7nm

| יום שישי, 11 באוקטובר 2019, 14:30 | חומרה, טכנולוגיה, מחשבים
תגיות: 7nm, EUV, N7, TSMC, ZEN 3

יצרנית המוליכים למחצה TSMC (ר”ת Taiwan Semiconductor Manufacturing Co) הכריזה תחילת ייצור המוני של שבבים בתהליך +7nm המשופר של החברה שעושה שימוש בטכנולוגיית ה-EUV (ר”ת Extreme Ultraviolet) כחלק מתהליך הייצור.

יש לשים דגש כי תהליך הייצור החדש +7nm של TSMC מוגדר בחברה כ-+N7 כאשר בנוסף קיים תהליך נוסף בשם N7P עליו החברה עובדת המהווה שלב מקדים לפני N6 שיהיה ייצור ב-6nm. ייצור ה-+N7 החדש יציג תוספת ביצועים של עד 10% עבור צריכת חשמל דומה או חיסכון חשמלי של 15% בהשוואה לייצור ה-N7 הקודם ב-7nm.

יחד עם המעבר לייצור המוני בתהליך החדש יש לזכור כי חברת TSMC נקלעה בחודש האחרון לבעיית אספקה של שבבי 7nm והאריכה את זמן האספקה של השבבים מחודשיים לשישה חודשים. תוספת הייצור בתהליך +7nm החדש עשויה לאפשר לחברה לשוב ולקצר את זמן האספקה בהמשך.

תרשים תהליכי הייצור של TSMC (מקור wikichip)

בעוד לא ידוע אילו יצרנים ישתמשו בטכנולוגיה החדשה, אנו צפויים למצוא אותה במעבדי ה-Ryzen 4000 מבית AMD עם ליבות ה-Zen 3 שצפויים להגיע בשנה הבאה, כאשר הם יהיו מיוצרים בתהליך +7nm לפי מפת הדרכים העדכנית של AMD.

חברת TSMC נשארת כאחד מ”בתי היציקה” (foundry) המובילים בשוק ובשנה הבאה אנו צפויים לראות לא רק מעבר לייצור 6nm, אלא גם את המעבר לייצור 5nm חדש לחלוטין שיאפשר רמת ביצועים וצריכה חשמלית משופרת לעומת השבבים הזמינים כיום.

מקורות
focustaiwan
kitguru
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות