לוגו מיקרוסופט סניף הרצליה (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

יוזמת Secured-core של מיקרוסופט תספק אבטחה מוגברת לקושחת המחשבים

| יום רביעי, 23 באוקטובר 2019, 18:06 | אבטחה, מערכות הפעלה

מיקרוסופט הכריזה על יוזמת אבטחה משותפת חדשה יחד עם אינטל, קוואלקום ו-AMD ליצירת פתרון אבטחה משופר למחשבים תחת השם Secured-core (“ליבה מאובטחת”), פתרון שמגיע על מנת לתת מענה לכמות הגוברת של ניסיונות הפריצה וההתקפות שמבוצעות כנגד שכבת הקושחה (firmware) במחשבים.

כמו שלא מעט משתמשים שמו לב, כמות פרצות ובעיות האבטחה עלו באופן ניכר בשנים האחרונות עם פרצות אבטחה חדשות שמתגלות על בסיס שבועי וחודשי. לפי מאגר מידע פרצות האבטחה של מכון NIST האמריקאי (המכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה) כמות פרצות הקושחה קפצו מ-7 בלבד ב-2016 ליותר מ-400 בשנה בתקופה של 2017-2019.

הסיבה לכמות פרצות האבטחה הגוברות כנגד הקושחה של המחשבים נובעת מההרשאות הנרחבות שיש לשכבת הקושחה ובדגש על ה-UEFI (ר”ת Unified Extensible Firmware Interface – ממשק קושחה מורחב מאוחד) במחשבים כיום, כשמדובר על החלופה המודרנית לביוס (BIOS) הוותיק.

פתרון ה-Secured-core של מיקרסופט (מקור מיקרוסופט)

בעוד שמיקרוסופט התחילה להוסיף אבטחה מוגברת ל-UEFI עוד בווינדוס 8, החברה מעלה את נושא האבטחה שלב נוסף על ידי שיתוף פעולה בין יצרני המחשבים ויצרני החומרה על מנת לספק פתרון לבעיות האבטחה החדשות בכל שכבות המחשב עם ה-Secured-core החדש, שמשלב מגוון פתרונות תוכנה וחומרה על מנת לספק אבטחה משופרת למחשבים.

בין שיפורי האבטחה ניתן יהיה למצוא את טכנולוגיית ה-DRTM (ר”ת Dynamic Root of Trust for Measurement) שתהיה בנויה בתוך המעבדים, טכנולוגיית TPM 2.0 (ר”ת Trusted Platform Module) ועוד, שנועדו לוודא את תקינות הקושחה במחשבים ולמנוע מתוקפים פוטנציאליים לנצל אותה על מנת לקבל גישה לא חוקית למחשבים.

מקורות
microsoft
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות