גאדג’טי מסקר: B&O Beoplay E8 2.0 – איכות שמע נהדרת וחיי סוללה מרשימים

B&O Beoplay E8 2.0 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) B&O Beoplay E8 2.0 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

חברת האודיו Bang & Olufsen ידועה כמי ששמה דגש על איכות השמע במוצריה והדבר אינו שונה כאשר מדובר באוזניות TWS נטולות חוטים. כעת הדור השני של האוזניות האלחוטיות B&O Beoplay E8 2.0 נחת על שולחננו יחד עם קופסת הטעינה שלו, גם היא נטענת באופן אלחוטי – בדקנו את האוזניות כדי להבין האם המחיר הגבוה שלהן אכן מוצדק.

מה בקופסה?

חברת B&O מספקת לרוכשים את אוזניות ה-E8 2.0 את כל מה שצריך לשימוש ותפעול שוטף של האוזניות, כשכל הרכיבים גם תואמים את הצבע הנבחר של האוזניות, ובמקרה שלנו, מדובר בצבע הוורוד:

 • אוזניות TWS מדגם B&O Beoplay E8 2.0 (בצבע ורוד)
 • קופסה נטענת לאחסון וטעינה של האוזניות עם חיבור USB-C (בצבע ורוד)
 • כבל USB-C ל-USB A לטעינה (בצבע ורוד)
 • מתאמי סיליקון לאוזניים בשלושה גדלים (בצבע וורוד)
 • מתאמי ComplayFoam / Memory Foam עם ביטול רעשים מובנה (בצבע שחור)
B&O Beoplay E8 2.0 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
B&O Beoplay E8 2.0 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

הפעלה ראשונה ושימוש שוטף

ההפעלה הראשונה של אוזניות ה-Beoplay E8 2.0 פשוטה למדי ולאחר הטעינה הראשונית שלהן בקופסת הטעינה ניתן לבצע את הקישור לטלפון עם בלוטות’ ולבצע פעולות באמצעות האפליקציה של החברה הזמינה בחנויות האפליקציות של iOS ואנדרואיד. כדי להדליק את האוזניות בפעם הראשונה יש לגעת בפד המגע באוזניה הימנית, כאשר איפוס לקישור בין האוזניות תוכלו לבצע בנגיעה בו זמנית בפד הנגיעה על גבי שתי האוזניות יחד למשך כ-5 שניות.

תפעול האוזניות מתבצע בנגיעות על פד המגע הזמין על שתי האוזניות, כאשר דרך האוזניה הימנית ניתן להפעיל ולעצור שירים בנגיעה אחת. העברת שירים קדימה ואחורה מתבצעת בשתי נגיעות רצופות באוזניה הימנית (קדימה) והשמאלית (אחורה) ונגיעה ארוכה תאפשר הגברה (עם האוזניה הימנית) והחלשה (שמאלית) של הווליום.

בנוסף, ניתן לענות לשיחות המתקבלות מהטלפון אליו קישרתם את האוזניות בנגיעה אחת בכל אחת מהאוזניות או לדחות את השיחה בנגיעה ארוכה (5 שניות) וגם לסיים שיחה בנגיעה כפולה. שלוש נגיעות באוזניה הימנית יאפשרו גם את הפעלתה של העוזרת הקולית בטלפון.

B&O Beoplay E8 2.0 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
B&O Beoplay E8 2.0 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

השימוש בפאנלי המגע באוזניות אמנם אינטואיטיבי מאוד, אך השימוש בו מוזר בלשון המעטה, ומצאתי עצמי לעיתים מרים את שתי הידיים באוויר תוך הליכה ברחוב כדי להגביר ולהחליש את הווליום למקום המתאים. הנגיעות עובדות היטב לרוב, אך לעיתים לא מצליחה נגיעה אחת לעצור או להפעיל את המוסיקה ויש לחזור על הפעולה בשנית.

האפליקציה (נוסה על אנדרואיד) פשוטה למדי להבנה ושימוש ומאפשרת להגביר ולהחליש את עוצמת הווליום וגם לשנות את עוצמת פונקציית ה-Hear Through במידה ותפעילו את זו באוזניות לשם האזנה לסביבה. בנוסף, קיימות אפשרויות לבחירת Presets, הגדרות מוכנות מראש המחולקות לפי פעילויות כמו אימון כושר, נסיעה או האזנה לפודקאסט.

טעינה וזמן סוללה

הטעינה של האוזניות מבוצעת על ידי הכנסתן לקופסה, כאשר את הקופסה עצמה ניתן להטעין באמצעות כבל USB-C המצורף באריזה (או כל כבל USB-C אחר) או על ידי הנחתה על משטח טעינה אלחוטי.

זמני השימוש באוזניות תואמים לאלו עליהם מצהירה החברה, משהו שלא קורה הרבה, עם 4 שעות שימוש באוזניות ואפשרות לקבלת 12 שעות נוספות עם תמיכה של קופסת הטעינה, שמספקת עד 3 טעינות חוזרות של האוזניות. ואם אתם ממהרים, ניתן לנצל את יכולת הטעינה המהירה של האוזניות, שתספק לכם קרוב לשעה של שימוש בטעינה של 10 דקות בלבד.

איכות השמע

החלק העיקרי באוזניות העדכניות של B&O ומה שמסביר את המחיר הגבוה שלהן הוא איכות השמע. ה-E8 2.0 מצליחות לקלוע בול בסוגים מגוונים של מוסיקה, בין אם בעוצמה חלשה יותר ובין אם בעוצמה המירבית. הצלילים עשירים במיוחד וניתן לשמוע היטב את ההפרדה בין כלים שונים (תופים וגיטרה ואפילו כינורות) שמקבלים דגש ולא נעלמים ברקע בזמן האזנה.

שירים מוטי באסים בז’אנרים כמו רוק או ראפ\היפ-הופ מקבלים בדיוק את הדגש שצריך, ללא הגזמה מיותרת בבומים שמסווים את השירים עצמם, כאשר מן הצד השני של המתרס ניתן להאזין גם לשירים רכים בהם ישנו דגש מצויין על קולות הזמרים.

B&O Beoplay E8 2.0 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
B&O Beoplay E8 2.0 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

חסרה הייתה לי אפשרות לביטול רעשים אקטיבי (ANC) באוזניות, במיוחד כשמדובר באוזניות עם תג מחיר כה גבוה. תוכלו למצוא באריזה מתאמי ComplayFoam שיעשו את עבודת הסינון באופן חלקי, אך זה רחוק מהערך שמספק ה-ANC באוזניות. ב-B&O בחרו ללכת דווקא לכיוון השני ומציעים אפשרות להפעיל מצב Hear Through, באמצעות זה תוכלו להאזין למוסיקה ולשמוע את הסביבה בו זמנית. דרך האפליקציה תוכלו למצוא טאץ’ נחמד נוסף עם אפשרות להגדרה של רמת החשיפה שלכם לרעשי הסביבה מול השמע שבוקע מהאוזניות.

בעת צפייה בסרטים דרך הטלפון, לא הבחנתי בשהות בין השפתיים של הדמויות שדיברו (נוסה דרך נטפליקס ויוטיוב) בזמן הצפייה.

השורה התחתונה

B&O מספקת איכות שמע מצויינת באוזניות בהאזנה למגוון רחב מאוד של ז’אנרים במוסיקה, כשאוזניות ה-Beoplay E8 2.0 יציעו לכם אפשרות האזנה לזמן ממושך למדי, עד 16 שעות בעזרת קופסת הטעינה הניידת. מחוות המגע המשמשות להפעלת האוזניות אינטואיטיביות למדי, אך לא כל נגיעה מבצעת את הפעולה מיידית ב-100% מהזמן. תוכלו למצוא באוזניות מצב Hear Through להאזנה לקולות הסביבה, אך לא קיימת באוזניות אפשרות לביטול רעשים אקטיבי (ANC).

מחיר: 1,599 שקלים בצבעים: כחול, ורוד, חום-אפור ולבן (אחריות: שנתיים מהיבואן הרשמי, ביקונקט)

מה אהבנו?

 • איכות שמע מצויינת
 • באסים מדוייקים
 • טעינה אלחוטית של קופסת הטעינה
 • חיי סוללה

ומה לא?

 • אין נטרול רעשים אקטיבי (ANC)
 • מחיר גבוה

השוואת מפרטים