ה-PlayStation 4 הופכת לקונסולה הביתית השניה הנמכרת ביותר בכל הזמנים

לוגו פלייסטיישן

לאחר שעברה את רף מאה מיליון המכשירים שנמכרו, קונסולת ה-PlayStation 4, שהגיעה ל-102 מיליון ו-800 אלף יחידות שנמכרו, עוקפת כעת את חלוצת הדרך של סוני, ה-PlayStation 1 משנת 1993 (שמכרה 102.49 מיליון יחידות). בנוסף, ה-PlayStation 4 עקפה גם את הקונסולה הביתית המצליחה של נינטנדו, ה-Wii, שמכרה 101.63 מיליון יחידות משנת 2006. הנתון החדש מגיע מדיווח פיננסי רשמי של סוני.

בכך, ה-PlayStation 4 מטפסת למקום השני ברשימת הקונסולות הביתיות הנמכרות ביותר בכל הזמנים. המקום הראשון, כמובן, שייך ל-PlayStation 2 עם למעלה מ-155 מיליון יחידות שנמכרו – שיא שלא נראה שהולך להישבר בזמן הקרוב. ה-PS4, שעומדת להיות מוחלפת בדגם חדש (PS5), כבר לא תדביק את הפער העצום למספר המכירות המרשים של ה-PS2.

וויקיפדיה כבר מעודכנת עם הנתונים החדשים

סוני יכולה להיות מרוצה במיוחד מכך ששלושת המכשירים הביתיים הנמכרים ביותר בכל הזמנים הם ממשפחת הפלייסטיישן: ה-PS2 ראשונה, PS4 שניה ואחריה (בהפרש קל) ה-PS1 המקורית. נינטנדו יכולה להתנחם בכך שהקונסולות הניידות שלה, ה-Game Boy וה-DS, עדיין מפגינות נוכחות חזקה בראש הטבלה (מקום שלישי ושני בהתאמה, ברשימת כל המכשירים הנמכרים ביותר, כולל קונסולות ניידות).

נראה כי המתחרה הנוספת של סוני, מיקרוסופט (Xbox) נותרה מאחור: ה-Xbox One נמצאת כעת במקום ה-9 ברשימה, עם כ-40 מיליון קונסולות שנמכרו, לפי הערכות. ה-Switch, עם כמעט 37 מיליון מכשירים שנמכרו, מתגנבת מאחוריה. המכשיר הקודם של מיקרוסופט, Xbox 360, הצליח הרבה יותר עם למעלה מ-84 מיליון יחידות שנמכרו. הדור הבא, שנמצא כבר מעבר לפינה, יהווה זירת תחרות חדשה.

השוואת מפרטים