לוגו פלייסטיישן

ה-PlayStation 4 הופכת לקונסולה הביתית השניה הנמכרת ביותר בכל הזמנים

לאחר שעברה את רף מאה מיליון המכשירים שנמכרו, קונסולת ה-PlayStation 4, שהגיעה ל-102 מיליון ו-800 אלף יחידות שנמכרו, עוקפת כעת את חלוצת הדרך של סוני, ה-PlayStation 1 משנת 1993 (שמכרה 102.49 מיליון יחידות). בנוסף, ה-PlayStation 4 עקפה גם את הקונסולה הביתית המצליחה של נינטנדו, ה-Wii, שמכרה 101.63 מיליון יחידות משנת 2006. הנתון החדש מגיע מדיווח פיננסי רשמי של סוני.

בכך, ה-PlayStation 4 מטפסת למקום השני ברשימת הקונסולות הביתיות הנמכרות ביותר בכל הזמנים. המקום הראשון, כמובן, שייך ל-PlayStation 2 עם למעלה מ-155 מיליון יחידות שנמכרו – שיא שלא נראה שהולך להישבר בזמן הקרוב. ה-PS4, שעומדת להיות מוחלפת בדגם חדש (PS5), כבר לא תדביק את הפער העצום למספר המכירות המרשים של ה-PS2.

וויקיפדיה כבר מעודכנת עם הנתונים החדשים

סוני יכולה להיות מרוצה במיוחד מכך ששלושת המכשירים הביתיים הנמכרים ביותר בכל הזמנים הם ממשפחת הפלייסטיישן: ה-PS2 ראשונה, PS4 שניה ואחריה (בהפרש קל) ה-PS1 המקורית. נינטנדו יכולה להתנחם בכך שהקונסולות הניידות שלה, ה-Game Boy וה-DS, עדיין מפגינות נוכחות חזקה בראש הטבלה (מקום שלישי ושני בהתאמה, ברשימת כל המכשירים הנמכרים ביותר, כולל קונסולות ניידות).

נראה כי המתחרה הנוספת של סוני, מיקרוסופט (Xbox) נותרה מאחור: ה-Xbox One נמצאת כעת במקום ה-9 ברשימה, עם כ-40 מיליון קונסולות שנמכרו, לפי הערכות. ה-Switch, עם כמעט 37 מיליון מכשירים שנמכרו, מתגנבת מאחוריה. המכשיר הקודם של מיקרוסופט, Xbox 360, הצליח הרבה יותר עם למעלה מ-84 מיליון יחידות שנמכרו. הדור הבא, שנמצא כבר מעבר לפינה, יהווה זירת תחרות חדשה.

מקורות
Sony
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות