וואווי (צילום: גאדג'טי)

צילום: גאדג'טי

שר המסחר האמריקני: “נעניק ל-Huawei הקלות בקרוב”

| יום שני, 4 בנובמבר 2019, 09:30 | כלכלי, סלולר

שר המסחר האמריקני, ווילבור רוס, התייחס לאפשרות כי חברת וואווי (Huawei) תקבל הקלות מסוימות בכל הנוגע למסחר עם חברות אמריקניות בעתיד הקרוב. בריאיון לבלומברג לא סיפק רוס תשובות חד משמעיות לגבי לוח הזמנים להקלות שיגיעו לחברה, שצורפה לרשימת ה-Entity List של הממשל בארה”ב עוד בחודש מאי השנה, אך ציין כי בכוונת משרדו לאשר לפחות חלק מהבקשות שהגיעו מטעם חברות אמריקניות לחדש את יחסי העבודה שלהן עם Huawei.

צירופה של Huawei ל-Entity List מונעת מחברות אמריקניות לקיים יחסים עסקיים עם החברה הסינית ודורשת הגשת בקשה לאישור מיוחד לצורך חידוש יחסי העבודה עימה. בריאיון מציין רוס כי מעל 260 חברות כבר הגישו בקשות לאישורים מסוג זה וכי בזמן הקרוב הוא מצפה כי משרדו יאשר חלק מבקשות אלו. כשנשאל על לוח זמנים מדויק יותר, לא סיפק רוס תשובות חד משמעיות בנושא.

במהלך הריאיון התייחס רוס גם לנושא מלחמת הסחר בין ארה”ב וסין והדגיש זו פעם נוספת כי צירופה של Huawei ל-Entity List אינה מהווה חלק מהשיחות בנושאים אלו, כשהוא מסביר שההחלטה לצרפה לרשימה נבעה מתוך מניעים ביטחוניים, ולא מסחריים, ומחשש כי החברה מרגלת אחר תושבים בארה”ב בעזרת מכשיריה.

אחת מהחברות הגדולות עליהן השפיעו הסנקציות שהוטלו על Huawei בגין צירופה לרשימה היא גוגל. החברה מספקת ל-Huawei את רכיבי התוכנה הדרושים עבור מכשירי הסמארטפון של היצרניות הסינית, שהינה בין הגדולות בעולם בתחום. בעקבות הסנקציות לא יכולה גוגל למכור לוואווי רכיבי תוכנה מהותיים כמו שירותי גוגל ואת חבילת אפליקציות גוגל המגיעה עם מכשירים מבוססי אנדרואיד, כולל חנות האפליקציות Play Store. בשל הסנקציות, דחתה בשלב זה וואווי את השקתם במדינות רבות בעולם של המכשירים החדשים בסדרת ה-Mate 30 שנחשפה לאחרונה באופן רשמי.

אף הסנקציות מצד הממשל האמריקני, בוואווי ממשיכים בינתיים לשדר עסקים כרגיל. החברה דיווחה לאחרונה כי שלחה מעל 200 מיליון סמארטפונים מאז תחילת השנה והציגה צמיחה נאה של 24.4% בהכנסות הרבעון השלישי, כאשר הגידול העיקרי שלה בתחום הטלפונים הגיע מהשוק המקומי של החברה בסין.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות