סמסונג תפסיק לפתח ליבות עצמאיות לסמארטפונים

שבב Exynos 9810 (תמונה: סמסונג) תמונה: Samsung

לפני מספר שנים החלה סמסונג להציג ליבות עיבוד חדשות בפיתוח עצמאי כחלק מפלטפורמות ה-Exynos המגיעות עם מכשירי הדגל שלה. החל ממכשירי סדרת ה-Galaxy S7 שהגיעו עם ליבות ה-Mongoose שפיתחה החברה כחלק ממערכת השבבים Exynos 8890, דאגה סמסונג לשלב בין ליבות העיבוד העצמאיות שלה ובין ליבות העיבוד של חברת ARM כדי לנסות ולהציג את הביצועים הגבוהים ביותר וצריכת החשמל הנמוכה ביותר האפשרית עבור מכשיריה.

ליבת ה-Mongoose הראשונה הוצגה זמן לא רב לאחר מחדל לא קטן בפלטפורמת העיבוד Snapdragon 810 של חברת קוואלקום, שהוביל להתחממות ובעקבות זאת גם בפגיעה בביצועים. הליבות העצמאיות של החברה קיוו למנוע בעיה זו על ידי שליטה גבוהה יותר בתהליך הפיתוח לפני שילובן של הליבות במערכות השבבים המגיעות עם הסמארטפונים של החברה וכן בשל הרצון של החברה להציג מוצר טוב ככל האפשר ללקוחותיה. חשוב להבהיר כי סמסונג עדיין משווקת מכשירים עם מערכות השבבים של קוואלקום עד עצם היום הזה, במקביל למכשירים עם פלטפורמות העיבוד Exynos.

כעת נדמה כי תכנית זו לא צלחה ובסמסונג מתכננים לשנות כיוון. הדברים מגיעים בעקבות כוונתה של החברה לסגור מפעל שערך מחקר ופיתוח בתחום הליבות העצמאיות של החברה ולפטר כ-290 מעובדיה באוסטין, טקסס ובסן-חוזה, קליפורניה, כך עולה מתוך מכתב אותו שלחה סמסונג לוועדת העבודה בטקסס לקראת הפיטורים אותם היא מתכננת לבצע עד סוף השנה.

סמסונג לא אישרה באופן חד משמעי כי תפסיק לייצר את ליבות ה-Mongoose העצמאיות שלה, אך החברה סיפקה אישור רשמי לכך כי המפעלים האחראים על המחקר ופיתוח של ליבות אלו בטקסס וקליפורניה יסגרו, כך על פי הודעה ששלחה לאתר Android Authority.

הפסקת פיתוח הליבות העצמאיות לא צפויה להפריע לסמסונג בהמשך הפיתוח של מכשירי הדגל שלה. בשנים האחרונות נהגה סמסונג להציג מכשירים שחלקם מגיעים עם מערכת השבבים העצמאית Exynos וחלקם עם מערכות השבבים בסדרת Snapdragon של קוואלקום.

הפסקת פיתוח הליבות העצמאיות עבור שבבי ה-Exynos משמעותה כי בסמסונג ככל הנראה יבחרו להסתפק בליבות המותאמות על ידי חברת ARM, עליהן היו מבוססות גם ליבות ה-Mongoose של החברה, ולא ניתן לצפות למעבר מאסיבי לפלטפורמה של קוואלקום או לוויתור על פלטפורמת ה-Exynos.

השוואת מפרטים