לוגו נטפליקס (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

נטפליקס תפסיק לתמוך בטלוויזיות חכמות ישנות

| יום שלישי, 12 בנובמבר 2019, 15:34 | טלוויזיות

חברת הסטרימינג נטפליקס (Netflix) צפויה להפסיק את התמיכה בטלוויזיות חכמות ישנות בעלות תוכנת נטפליקס מובנת החל מה-1 בדצמבר הקרוב, כאשר התמיכה תופסק בעיקר לדגמי טלוויזיות חכמות ישנות משנת 2013 ומטה, אך לא באופן גורף.

בין האפשרויות הרבות לצפיה בשירות הסטרימינג הפופולרי אפשר למצוא גם את הנגן המובנה של נטפליקס הקיים בחלק מהטלוויזיות החכמות הרבות שזמינות כיום. בעוד העובדה כי שירות נטפליקס מגיע באופן מובנה בטלוויזיה הופכת את השימוש בו לנוח וקל יותר, עדכון קרוב שתבצע החברה יבטל למעשה את התמיכה בדגמים ישנים יותר של הטלוויזיות החכמות.

הפסקת התמיכה של נטפליקס בדגמים הישנים נובע ממנגנון ניהול הזכויות הדיגיטלי, ה-DRM (ר”ת Digital Rights Management), בו משתמשת נטפליקס. בעוד הטלוויזיות הישנות יותר השתמשו ב-WMDRM (ר”ת Windows Media DRM), השירות בגרסה הנוכחית שלו משתמש במנגנון ה-DRM החדש יותר, Microsoft PlayReady, מה שימנע את השימוש בנטפליקס בתוכנה המובנת מאחר ולא ניתן לעדכן אותו בדגמים אלו.

מכשירים נתמכים בנטפליקס (מקור נטפליקס)

מכשירים נתמכים בנטפליקס (מקור נטפליקס)

השינוי צפוי להשפיע על חלק מדגמי סמסונג משנת 2010 ו-2011, חלק מדגמי פנסוניק משנת 2013, דגמים ישנים של Vizio ואפילו נגנים ישנים של חברת Roku, כשבפועל אין רשימה מלאה של הדגמים שיושפעו מהשינוי הקרוב. הדרך היחידה לבדוק האם שירות נטפליקס המובנה בטלוויזיה ימשיך לעבוד הוא לבדוק ידנית את דגם הטלוויזיה ולראות האם מופיע ה-WMDRM במפרט הטכני שלה.

בעוד השינוי הקרוב בנטפליקס ישפיע על דגמים ישנים בלבד, מדובר למעשה בדוגמה לבעיה טכנולוגיות ידועה ומוכרת, תמיכה לאחור. בעוד הטכנולוגיה עצמה מתעדכנת במהירות גבוהה, לא כל מכשיר מסוגל להיות מעודכן, מה שיוצר מקרים בהם החברות השונות מפסיקות תמיכה במכשירים ישנים יותר.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות