כרטיס ה-Nervana NNP-I בחיבור M.2 (מקור אינטל)

חברת אינטל מציגה 3 פתרונות חדשים לשוק ה-AI עם ביצועים משופרים לעומת המתחרים

| יום רביעי, 13 בנובמבר 2019, 18:24 | טכנולוגיה, מחשבים

חברת אינטל (intel) הציגה במהלך אירוע ה-2019 AI Summit שנערך בסן פרנסיסקו שלושה פתרונות חדשים לתחום הבינה המלאכותית. צמד מעבדי Nervana NNP חדשים, ה-NPP-T1000 ו-NPP-I1000, שנועדו לבצע חישובים בתחום לימוד המכונה והסקת מסקנות וכן את הדור השלישי של שבבי ה-VPU של מובידיוס (Movidius) שמגיע תחת שם הקוד Keem Bay.

שני שבבי ה-NPP (ר"ת Neural Network Processor) הם מעבדי ASIC יעודיים לתחום ה-AI, כאשר כל אחד מהם מיועד מיועד בעבור תת תחום ספציפי. שבב ה-NPP-T שהוכרז עוד קודם לכן השנה נוצר בעבור אימון מכונה (Training) ללימוד מהיר יותר של מערכות AI על סמך דוגמאות.

לעומתו, שבב ה-NPP-I מיועד בעבור משימות הסקה (Inference) בתחום ה-AI ומבוסס על ארכיטקטורת ה-Ice Lake החדשה של אינטל. השבב מגיע בתצורת M.2 קטנה במיוחד המספקת ביצועים של פי 2 עד פי 6 לוואט לעומת המתחרים בהם מערכות ה-T4 ו-V100 של Nvidia.

אורן גרשון עם שבב ה-NPP-I (מקור אינטל)

אורן גרשון, מנהל קבוצת הפיתוח של בינה מלאכותית בישראל, מסר:

חשפנו בסן פרנסיסקו לעולם כולו את מוצר ה-AI שעליו עבדנו בשלוש השנים האחרונות. לא רק אנחנו מתרגשים – גם הלקוחות היו על הבמה לדבר בשבחו של המוצר. הדגמנו לראשונה מערכת עובדת עם 32 כרטיסים של NNP-I בשרת בגודל 1U, זה יאפשר לבנות מערכות יעילות בצפיפות של פי 4 מהמתחרים.

שבב ה-AI השלישי והאחרון ברשימה מקבל את שם הקוד Keem Bay, הדור השלישי של שבבי ה-VPU (ר”ת vision processing unit) שיגיע ב-2020 ויחליף את שבב ה-Myriad של מובידיוס (Movidius), כשהוא מיועד לאפשר חישובי AI במוצרים קטנים דוגמת מצלמות מעקב ויספק ביצועים משופרים עד פי 10 מהדור הקודם ופי 4 לעומת השבב המתחרה TX2 של Nvidia.

מתוך שלושת השבבים החדשים, צמד מעבדי ה-NPP פותחו באינטל ישראל כאשר הם מספקים לאינטל הזדמנות חדשה להוביל בתחום ה-AI ומאפשרים ללקוחות החברה לבנות מערכות AI חזקות, יעילות וקטנות יותר מבעבר.

מקורות
intel
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות