דיווח: Galaxy S11 עשוי להגיע עם מצלמת 108 מגה פיקסל ותמיכה בהסרטה ב-8K

Galaxy S10 Plus (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי) Galaxy S10 Plus (צילום: אוהד צדוק, גאדג’טי)

בזמן שבשנה הנוכחית סמסונג נותרה מעט מאחור בכל הנוגע לחידושים האחרונים מול יריבותיה בשוק הסלולר ובגזרת הצילום, נראה כי בשנה הקרובה החברה מעוניינת לקחת מספר צעדים קדימה ולהראות לנו מה היא שמרה עד כה מתחת לשרוול. דרך ממשק המשתמש OneUI 2.0 בגרסת הבטא שלו, התגלה כי סמסונג עובדת על מכשיר בעל מצלמת 108 מגה פיקסל, תמיכה בהסרטה ברזולוציית 8K ועוד.

דרך אפליקציית המצלמה החדשה שקיבלה עדכון רק לאחרונה, התגלה כי סמסונג הטמיעה בקוד מספר מצבים חדשים שעוד לא פועלים באופן שניתן לעשות בהם שימוש דרך ממשק המצלמה רגיל. בבחינת הקוד מאחורי האפליקציה התגלו מספר מצבים עדכניים הנקראם Director’s View, Night Hyperlapse, Single Take Photo ועוד.

בהרחבה על המצבים הללו, נוכל לספר כי מצב ה-Director’s View יאפשר לכם לבחור אובייקט בפריים ולתת למצלמה לעקוב אחריו ולהשאיר אותו בפריים באופן חכם. ובלחיצה על כפתורים שיופיעו על המסך בזמן ההסרטה, תוכלו לעבור בין המצלמות באופן מיידי, מה שאומר שסמסונג תאפשר לראשונה הסרטת וידאו מכל המצלמות שבמערך במקביל.

מיד לאחר מכן נכנס מצב ה-Night Hyperlapse, אשר מתיר גישה אל הסרטת Time Lapse (סרטונים שצולמו לאורך זמן ארוך ומוצגים בהילוך מהיר) בלילה. עד כה הייתה לנו אפשרות לצלם Timelapse ביום, אך נראה כי המצב החדש משלב את מצב הלילה אותו הוסיפה סמסונג לפני מספר חודשים יחד עם מצב ה-Timelapse.

יחד איתו נמצא מצב הנקרא Single Take Photo, כשזה מאפשר צילום של המקום בו אתם נמצאים תוך החזקת הטלפון במשך 15 שניות והצגת הסביבה באמצעות סיבוב איטי של המכשיר עד ליצירת התוצר הסופי המציג את כולה דרך סדרת סרטונים ותמונות.

למצבים החדשים הללו מצטרפים עוד זוג חברים חדשים המאפשרים צילום תמונות פנורמה לאורך דרך מצב ייעודי לכך, זאת לעומת האפשרות לצלם תמונות פנורמה לאורך גם היום דרך מכשירי הגלקסי, כשהדבר דרש התעלמות מוחלטת מכל ההוראות המופיעות על המסך.

לבסוף, נמצא מצב הנקרא Custom Filters וזה מסוגל לייצר פילטרים אישיים על פי תמונות שצילמתם. כל שתצטרכו לעשות הוא לבחור תמונה והמצב העדכני יידע לקחת ממנה את נתוני החשיפה, הצבעים השולטים ועוד על מנת ליצור את הפילטר הייעודי שלכם.

במעבר לנתונים הטכניים, התגלה בקוד כי סמסונג עובדת על מכשיר בעל חיישן 108 מגה פיקסל כמצלמה הראשית שלו, אך לא מצוין בדיוק האם מדובר ב-Galaxy S11 או בעוד מכשיר מקדים מסדרת ה-Galaxy A. ואם כל זה לא מספיק, סמסונג צירפה לקוד גם את העדות לכך שהיא עובדת על מכשיר בעל מסך בתצורת אורך:רוחב של 21 על 9, התומך בהסרטת סרטונים ברזולוציית 8K בקצב של 30 פריימים לשנייה ו-4K בקצב של 120 פריימים לשנייה.

השוואת מפרטים