סמסונג עשויה לשלב מסך 120 הרץ ב-Galaxy S11

Samsung Galaxy A70 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) Samsung Galaxy A70 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

כבר מרגע הכרזתה של סמסונג על מערכת השבבים Exynos 990, יכולנו לראות סימן ראשון לכך שסדרת ה-Galaxy S11 תגיע עם מסך בקצב רענון גבוה יותר מכל הקודמות לה עקב תמיכתה המפתיעה של המערכת בתצוגות בקצב רענון גבוה של עד 120 הרץ. אומנם, מאותה נקודה דיווחים נוספים ושמועות רק הצטרפו לחגיגתה שדיברה על כך שסמסונג אכן עתידה להשתמש במסך בקצב רענון של 120 הרץ בסדרת הדגל הבאה שלה.

הבלוגר הסיני Ice Universe דאג לצייץ בשבועות האחרונים כי סמסונג תשתמש במסך בקצב רענון של 120 הרץ על פני מסך בקצב רענון של 90 הרץ עם סדרת ה-Galaxy S11, כשהוא משער כי הסדרה גם תביא עמה סוללות בקיבולות קרובות ל-5000 מיליאמפר/שעה עקב צריכת הסוללה המוגברת. הצריכה המדוברת צפויה להגיע מהעובדה שהמסך מבצע רענון 120 פעמים בשנייה לעומת 60 פעמים בשנייה כיום, לצד ההנחה כי המכשיר יתמוך גם ברשת הדור החמישי (5G) אשר צורכת יותר אנרגיה.

צילום מסך מממשק המשתמש One UI 2 בטא (תמונה: Twitter/OXIR16)
צילום מסך מממשק המשתמש One UI 2 בטא (תמונה: Twitter/OXIR16)

אך לצד דבריו של הבלוגר לא מצאנו מספיק הוכחות כדי לגבות את הדברים, זאת עד עתה, כאשר סמסונג שחררה את עדכון הבטא לממשק המשתמש OneUI 2 בו היא הכניסה תחת תפריט הגדרות מוסתר אפשרות לשליטה בין קצב רענון של 60 הרץ ל-120 הרץ. בתחילה הדבר נראה במכשירים הסינים של החברה, אך לאחר העדכון גם משתמשים נוספים מרחבי העולם העידו כי התפריט אכן קיים גם במכשיריהם.

את השינוי לקצב הרענון ניתן לבצע דרך אפליקציית ההגדרות ובאמצעות קטגוריית “High refresh rate“, שם מוצג ההסבר כי קצב רענון גבוה יותר יעניק חוויית גלילה וצפייה חלקה יותר מהרגיל. עם זאת, סמסונג מציינת כי הפיצ’ר הנ”ל גוזל יותר חיי סוללה ומאפשרת לבחור באופציה לחיסכון בסוללה באמצעות הענקת אחריות מוחלטת למערכת שתחליט מתי אנחנו זקוקים ל-60 הרץ ומתי ל-120 הרץ ותחליט בעצמה מתי הדבר נדרש.

השוואת מפרטים