טנדר ה-CyberTruck (מקור טסלה)

טסלה הציגה את ה-CyberTruck – הטנדר החשמלי הראשון של החברה

| יום ראשון, 24 בנובמבר 2019, 11:11 | רכב

טסלה (Tesla), יצרנית הרכבים החשמליים, חשפה בסוף השבוע האחרון את הטנדר החשמלי הראשון של החברה, ה-CyberTruck. מדובר בטנדר חשמלי בעל עיצוב עתידני ולא שגרתי במיוחד שצפוי להיזכר הרבה יותר בזכות "תקרית" בהשקה ופליטת פה של מנכ"ל ומייסד החברה, אילון מאסק (Elon Musk), מאשר הרכב עצמו בהשקה.

הדבר הראשון והבולט ביותר ב-CyberTruck היא העובדה שהוא לא נראה כמו שום טנדר אותו ראיתם בעבר, כאשר בניגוד לעיצוב הזורם הקיים היום בתחום, הרכב החדש של טסלה מגיע בעיצוב פוליגוני עם זוויות חדות במיוחד שאנו לא רגילים לראות ברכב מודרני, כשגוף הרכב יהיה עשוי פלדת אל-חלד עמידה במיוחד החזקה פי 30 מפלדה רגילה.

טנדר ה-CyberTruck יהיה זמין ב-3 גרסאות שונות בהתאם לכמות המנועים ברכב:

  • מנוע בודד – הנעה אחורית בלבד עם טווח נסיעה של יותר 400 ק"מ, כושר גרירה של 3.4 טון והאצה מ-0 ל-60 מייל לשעה (~96.5 קמ"ש) של פחות מ-6.5 שניוח.
  • מנוע כפול – הנעה קדמית ואחורית עם טווח נסיעה של יותר 480 ק"מ, כושר גרירה של 4.5 טון והאצה מ-0 ל-60 מייל לשעה של פחות מ-4.5 שניוח.
  •  מנוע משולש – הנעה קדמית ואחורית עם טווח נסיעה של יותר 800 ק"מ, כושר גרירה של 6.35 טון והאצה מ-0 ל-60 מייל לשעה של פחות מ-2.9 שניוח.

טנדר ה-CyberTruck (מקור טסלה)

טנדר ה-CyberTruck זמין בהזמנה מוקדמת בארה"ב במחירים של 39,900 דולר, 49,900 דולר ו-69,900 דולר בהתאם לתצורת המנועים בטנדר עם זמן אספקה צפוי ב-2021, כאשר משתמשים שירצו להוסיף אפשרות לנהיגה אוטונומית של הרכב יאלצו להוסיף 7,000 דולר נוספים.

"התקרית"

כמו שהזכרנו בתחילת הידיעה, ההשקה של CyberTruck תיזכר לעד לא בזכות העיצוב הלא שגרתי של הרכב אלא בזכות הרגע שאילון מאסק ינסה לשכוח, כאשר הוא נתן לפרנץ וון הולצבאסן (Franz von Holzhausen) ,המעצב הראשי של טסלה, לעלות לבמה ולזרוק כדור מתכת על הזכוכית "המשוריינת" של הרכב על מנת להראות עד כמה היא עמידה.

כפי שאפשר לנחש, זה לא הלך כמתוכנן והזכוכית התנפצה בניסיון הראשון שלאחריו מאסק מקלל קלות את הרגע שאישר לפרנץ לבצע את הזריקה. מיד לאחר מכן הוא מנסה שוב עם החלון האחורי של הטנדר שגם הוא מתנפץ. לא רגע מעודד בעבור חלון שאמור להיות "עמיד" ורגע עוד פחות יותר מעודד בעבור מאסק עצמו שגרם לירידה של כ-770 מיליון דולר בהון העצמי שלו עקב הירידה שחוותה מניית החברה בבורסת הנאסד"ק לאחר חשיפת הרכב החדש.

עם זאת, אילון מאסק מיהר להעלות סרטון הדגמה "תקין" של הניסיונות הקודמים בהם נעשה ניסיון לנפץ את הזכוכית, אלו עברו בשלום.

 

דבר אחד בטוח, החברה תעבוד שעות נוספות על החלונות של הרכב לאחר התקרית הזו. עם זאת קשה שלא להתייחס לעיצוב העתידני של ה-CyberTruck שלוקח את מראה הטנדר הסנדרטי וזורק אותו לפח. אם רציתם לקנות רכב שהגיע מעולם המדע הבידיוני, ה-CyberTruck הוא הרכב שלכם.

מקורות
tesla
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות