מודם 5G של אינטל (תמונה: Intel)

מודם 5G של אינטל (תמונה: Intel)

אינטל יוצאת נגד קוואלקום ומאשימה בהוצאתה בכח מתחום המודמים הסלולרים

| יום שני, 2 בדצמבר 2019, 09:30 | כלכלי

לאחר שמכרה את עסקי המודמים הסלולריים שלה לאפל ביולי האחרון יוצאת יצרנית השבבים אינטל כנגד חברת קוואלקום ומאשימה את האחרונה בנקיטת צעדים בלתי תחרותיים שהובילו להוצאת כל המתחרים משוק המודמים תוך שימוש בכוח המונופוליסטי שלה.

את הדברים מציינת אינטל במכתב (קראו כאן, קובץ PDF) ששלחה לבית המשפט המחוזי לערעורים בקליפורניה מתוך מטרה לתמוך בהחלטת בית המשפט מחודש מאי האחרון על נקיטת צעדים כנגד קוואלקום, לאחר שנמצאה האחרונה כאשמה בנקיטת צעדים בלתי תחרותיים בתחום שבבי ה-CDMA וה-LTE למודמים סלולריים.

עם מכתב התמיכה שלהם בהחלטת בית המשפט המקורית (קראו אותה כאן, קובץ PDF) מחודש מאי, מקווים באינטל למנוע מקוואלקום לזכות בערעור שהוגש מאז לשופטת לוסי קו (המוכרת ממשפט הפטנטים הארוך והמתוקשר בין אפל לסמסונג). במכתב מציינת אינטל כי היא הוצאה בכח משוק המודמים הסלולריים, תוך רשימת הפסדים כבדים הנמדדים במיליארדי דולרים, זאת בשל ההתנהגות הבלתי תחרותית של קוואלקום מולה, מול שחקניות נוספות בתחום המודמים הסלולריים ומול לקוחותיה של קוואלקום עצמה.

באינטל מסבירים כי קוואלקום נהגה לדרוש מלקוחות שביקשו לרכוש מודמים של מתחרותיה לשלם לה תמלוגים בגין שימוש הוגן בפטנטים, תמלוגים אשר לפי דבריה של אינטל הגיעו עד לסכומי רכישת המודמים עצמם. באינטל מציינים כי דרך פעולה זו לא הותירה ברירה ללקוחות בתחום הטלפונים, אלא מלרכוש את המודמים ישירות מקוואלקום, כדי שיוכלו לחסוך בעלויות, ומזכירים כי בית המשפט המחוזי כבר נתן את דעתו בנושא אותו נוהג אשר לגביו ציין כי באמצעותו חנקה ואף השמידה קוואלקום את התחרות בתחום המודמים.

אינטל הודיעה על מכירת עסקי המודמים הסלולריים שלה לאפל תמורת כמיליארד דולר בחודש יולי האחרון, זאת זמן לא רב לאחר שחתמה אפל על הסכם פטנטים מול קוואלקום. באינטל מציינים כי למרות בניית חטיבת המודמים הסלולריים וההשקעה הגדולה בה במשך כעשור, שהובילה את המודמים של החברה אל מכשירי האייפון 11 של אפל, התחרות הבלתי הוגנת מצידה של קוואלקום לא איפשרה לה להמשיך לקיים את עסקיה כרגיל.

במסגרת המכירה לאפל שמרה אינטל על הקניין הרוחני והפיתוחים בתחום מודמי ה-5G, פעולה שלאחרונה הובילה לשיתוף פעולה חדש של החברה עם יצרנית השבבים MediaTek, במסגרתו ימצאו פתרונות ה-5G של אינטל את דרכם למחשבים ניידים.

בקוואלקום דוחים את טענות בית המשפט בנוגע להחלטה על אי-תחרותיות והנושא נדון בימים אלו בבית המשפט לערעורים בקליפורניה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות